DU JU SPIK INGLISZ??? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 23 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
DU JU SPIK INGLISZ???
Data dodania: 2006-06-08 11:40:50
W Bełchatowie rozpoczyna się nabór uczestników bezpłatnego kursu języka angielskiego dla pracujących.


Jak poinformował podinspektor ds.informacji bełchatowskiego starostwa Krzysztof Borowski, od 19 do 30 czerwca br. przyjmowane będą formularze zgłoszeniowe, w ramach naboru uczestników kursów w związku z realizacją projektu „Angielski jako drugi język – kursy dla pracujących z terenu Powiatu Bełchatowskiego”.

Formularze można pobrać do wypełnienia ze strony internetowej powiatu (www.powiat-belchatowski.pl), w informacji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, w drugim budynku starostwa w pokoju nr 1 (ul. Pabianicka 34) oraz w siedzibach Urzędów Gmin.

Osoby, które chcą wziąć udział w szkoleniach, po wypełnieniu formularza, składają go ww/w terminie, w biurze projektu pod adresem:

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Ul. Pabianicka 34
Bełchatów


Na stronie internetowej starostwa zamieszczona jest informacja o możliwości składania wypełnionych formularzy zgłoszeniowych w siedzibach poszczególnych Urzędów Gmin.

Informujemy, że istnieje możliwość składania wypełnionych formularzy aplikacyjnych w urzędach gmin powiatu bełchatowskiego, w następujących dniach:

1. UG Kleszczów - 22 czerwca
2. UM w Zelowie - 28 czerwca
3.
.
UG Rusiec - 27 czerwca
4. UG Szczerców - 21 czerwca
5. UG Kluki - 23 czerwca

Urząd Gminy Drużbice nie wyznaczył jeszcze daty przyjmowania zgłoszeń w swojej siedzibie i uzależnia wyznaczenie daty od liczby zainteresowanych szkoleniem.

Po zakończeniu naboru, w pierwszym tygodniu lipca Społeczna Komisja Rekrutacyjna wyłoni osoby, które będą brały udział w szkoleniach. Osoby zakwalifikowane, zostaną o tym fakcie poinformowane listownie.Dodajmy, że Społeczna Komisja Rekrutacyjna została powołana uchwałą Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

Komisja Oceny Projektów przyznała wnioskowi starostwa 83,5 pkt na 100 możliwych. Tym samym wniosek uplasował się na 2 pozycji wśród wszystkich zgłoszonych wniosków. Jest on również jednym z siedmiu, które otrzymały wsparcie w ramach Działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Celem głównym projektu jest pomoc osobom pracującym w dostosowaniu się do wymogów obecnego rynku pracy, tzn. zachowaniu dotychczasowego stanowiska pracy lub też awansowania na stanowisko wyższe oraz pomoc w akceptacji zmieniających się warunków. Projekt skierowany jest do grupy 550 osób.

Udział w szkoleniu mogą brać osoby dorosłe, posiadające wykształcenie, co najmniej gimnazjalne lub odpowiednie poziomem starego systemu kształcenia (podstawowe), zatrudnione na umowę o pracę i posiadające stałe zameldowanie na terenie powiatu bełchatowskiego, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć udziału w projekcie.

Każdy uczestnik kursu ma zapewnione 80 godzin nauki języka angielskiego na określonym poziomie zaawansowania. Podział wg stopnia zaawansowania nastąpi w wyniku przeprowadzenia testu kwalifikacyjnego, na pierwszej godzinie kursu. Wszyscy uczestnicy, po zakończonym kursie z języka angielskiego, będą brali udział w zajęciach z autoprezentacji.

Zajęcia te przeprowadzi osoba z przygotowaniem psychologicznym. Na zakończenie dla grupy 145 osób z najlepszą znajomością języka angielskiego przeprowadzone zostaną zajęcia z zakresu Business English. Realizacja projektu „Angielski jako drugi język” potrwa do końca stycznia roku 2007 wg następującego harmonogramu:

promocja projektu:
maj – czerwiec
nabór uczestników: czerwiec – lipiec
wybór instytucji szkoleniowej: lipiec – sierpień
szkolenia: wrzesień – styczeń


Szkolenia są bezpłatne i odbywać się będą na terenie każdej z gmin Powiatu Bełchatowskiego, 2 razy w tygodniu po 3 godziny dziennie, pomiędzy 17:00 a 21:00.
Każdy z uczestników szkoleń otrzyma podręczniki oraz materiały piśmienne. Na zakończenie kursu, po przeprowadzonym teście sprawdzającym, beneficjenci otrzymają certyfikaty.

W przypadku pytań odnośnie kursu, należy kontaktowac się z Koordynatorem projektu Agnieszką First, tel. /044/ 635-86-73, e-mail: afirst@powiat-belchatowski.pl.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Powiat bełchatowski otrzymał 450 tysięcy złotych na realizację przedsięwzięcia.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top