Slam poetycki? Czemu nie! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 17 września 2019
Wybierz miasto na mapie
Slam poetycki? Czemu nie!
Data dodania: 2014-03-20 08:43:29
Slam poetycki? Czemu nie!
Dzień Poezji w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie przedstawia się bardzo imponująco. Otóż 21 marca (piątek) o 18:00 w MCK odbędzie się pierwszy w mieście slam poetycki pod hasłem "Przyjdź pokrzyczeć na poetów!".

Podczas slamu poeci sami zaprezentują swoje wiersze. Kto okaże się najlepszy? O tym zdecyduje publiczność. Idea slamu opiera się m.
.in. na przeciwstawieniu się ograniczeniu zasięgu poezji.

Uwaga! Dla zwycięzcy czeka nagroda w postaci kuponu o wartości 200 złotych do zrealizowania w księgarni „Matras”.

Rywalizacja poetów będzie składała się z trzech etapów. Pierwszy z nich będzie dotyczył rozlosowania z grupy publiczności osób, które będą postawione przed bardzo odpowiedzialnym zadaniem, a mianowicie – oceną występów poszczególnych slamerów. Czterech najlepszych śmiałków dostanie się do półfinału, w którym uczestnicy zostaną podzieleni na dwie pary. Do finału przejdzie dwóch poetów ― po jednym z każdej pary. A o tym, którzy dwaj poeci dotrą do finału, zdecyduje już nie kilka osób spośród publiczności, ale cała publiczność ― klaszcząc, tupiąc, skandując czy wykrzykując imię (bądź nazwisko, bądź pseudonim) swojego faworyta. Nietrudno się domyślić, że finalistami zostaną ci poeci, których występy publiczność nagrodzi najgłośniejszymi owacjami. W finale sytuacja się powtórzy ― zwycięzcą zostanie ten poeta, który zasłuży na najgłośniejszy aplauz.


MCK/BK
Tagi: slam, Miejskie Centrum Kultury, Bełchatów, MCK, Przyjdź pokrzyczeć na poetów, poeci, etap, nagroda,
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top