Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 30 marca 2020
Wybierz miasto na mapie
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
Data dodania: 2009-09-10 12:16:10
Do 15 września br. trwają zapisy na bezpłatne zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, skierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, działający dotychczas przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uruchamia – we współpracy z Urzędem Miasta – zajęcia w Bełchatowie.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – główny organizator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego – uruchamia zajęcia w nowych ośrodkach. Ruszają zajęcia w Bełchatowie oraz na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także na Uniwersytecie w Białymstoku.

- Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. – powiedział wiceprezydent Bełchatowa Janusz Mękarski.

Wykłady służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role m.
. in. kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu. Młodzi studenci nauczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.

Każdy student uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki potwierdzające obecność. Stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia EUD. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.

W ramach uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców. Mają one pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych.

- Z rodzicami rozmawiamy o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wsparcia dziecka w nauce, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów czy nowoczesnych systemach edukacyjnych. – powiedziała Agnieszka Orzeszkowska z biura uniwersytetu.

Terminy spotkań:

- 23 września
- 14 października
- 21 października
- 4 listopada
- 25 listopada
- 9 grudnia

Zajęcia EUD w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, poprowadzą wykładowcy SGH oraz eksperci fundacji. Spotkania z dziećmi poprowadzą eksperci z zakresu ekonomii i zarządzania, natomiast dla rodziców, specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) funkcjonuje od kwietnia 2008 roku. Od tego czasu zrealizowano w SGH w Warszawie trzy pilotażowe edycje, w ramach których każdorazowo kształcono 150 młodych studentów. Teraz nadszedł czas na rozwinięcie działalności na nowe miasta.

- Cieszymy się, że programem będziemy mogli objąć dzieci z Bełchatowa i okolicznych miejscowości. Stało się to możliwe dzięki podjęciu współpracy z Urzędem Miasta Bełchatów. - powiedział dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych „Wyjście na rynek ogólnopolski umożliwiło nam wsparcie Narodowego Banku Polskiego – Partnera Strategicznego EUD”, Marcin Dąbrowski.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie:

www.uniwersytet-dzieciecy.pl.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top