Atrakcja w centrum Polski - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Atrakcja w centrum Polski
Data dodania: 2006-05-31 12:50:41
Atrakcja w centrum Polski
Bełchatów będzie miał przepiękną trasą rowerową. Prowadzącą przez największe ośrodki wypoczynkowe powiatu "Wawrzkowiznę" i "Słok", aż do wyciągu na Górze Kamieńsk. Projekt przewiduje dokładne oznakowanie całej trasy, stworzenie kilku zadaszonych punktów przystankowych, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć.
.

Jak zapowiadają pomysłodawcy, będzie to jedna z najdłuższych i najciekawszych tras rowerowych w tej części Polski. Po drodze będzie można podziwiać malownicze krajobrazy sosnowych lasów, przyrzecznych łąk, naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych, największej w Europie elektrowni zasilanej węglem brunatnym.
Z Góry Kamieńsk – usypanego przez zwałowarki z wierzchniej warstwy ziemi przykrywającej pokłady węgla największego w centralnej Polsce wzniesienia rowerzyści zobaczą odkrywkę kopalni oraz okoliczne miasta.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zainwestowało w budowę trasy rowerowej Bełchatów–Wawrzkowizna–Słok zainwestowało już 2,5 miliona złotych. W ubiegłym roku powstał czterokilometrowy odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej łączącej Bełchatów z ośrodkami turystycznymi. Za kilka dni rozpocznie się budowa kolejnego, półtorakilometrowego odcinka ścieżki.foto: Krzysztof Borowski
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top