Prokurator generalny w spódnicy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Prokurator generalny w spódnicy
Data dodania: 2006-05-30 14:55:41
Nowym prokuratorem generalnym Niemiec została Monika Harms. To pierwsza w historii RFN kobieta, która zajęła to stanowisko. Sędzina zastąpiła dzisiaj prokuratora Kaya Nehma, który przez 12 lat sprawował ten urząd.

Monika Harms ma 59 lat, mieszka w Hamburgu.
. Od 1987 r. jest sędzią Trybunału Federalnego (Bundesgerichtshof) - Sądu Najwyższego w sprawach cywilnych i karnych. Przez siedem ostatnich lat kierowała 5. Izbą ds. Karnych w Lipsku. Pracę prokuratora rozpoczęła w 1974 r. Jest specjalistką od prawa podatkowego.

Prokuratura generalna prowadzi śledztwa w sprawach zagrażających bezpieczeństwu państwa i porządkowi prawnemu, oraz przypadkami ataków neonazistów na cudzoziemców.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top