Jutro Światowy Dzień Bez Tytoniu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Jutro Światowy Dzień Bez Tytoniu
Data dodania: 2006-05-30 14:39:59
"Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie" - to hasło tegorocznego jutrzejszego Światowego Dnia bez Tytoniu.

Centralne obchody Dnia bez Tytoniu w Polsce odbędą się w Warszawie. W południe z Ronda De Gaulle'a do placu Zamkowego wyruszy korowód młodzieży w koszulkach z napisem "Nie palę" oraz orkiestra Komendy Stołecznej Policji i zabytkowy wóz strażacki.
Do godzin wieczornych będzie tam można skorzystać z porady lekarskiej w rzuceniu palenia, wykonać podstawowe badania oraz otrzymać materiały edukacyjne dotyczące palenia tytoniu.
. Będzie też okazja do sprawdzenia masy ciała i skorzystania z porady dietetyka.

Tego dnia na terenie calego kraju odbywać się będą różne akcje antytytoniowe: happeningi plenerowe, uliczne punkty poradnictwa "jak rzucić palenie", konkursy i działania edukacyjne na terenie szkół.

Jak wynika z danych fundacji Promocja Zdrowia, w dorosłej populacji Polski jest obecnie około 10 mln palaczy. Mężczyźni palą średnio ok. 20 papierosów dziennie, kobiety - 15). Polacy palą przez wiele lat (mężczyźni średnio 23 lata, kobiety - 20 lat).
Organizator obchodów, dyrektor ds. nauki z Fundacji Promocja Zdrowia - Krzysztof Przewoźniak powiedział, że ponad 3,5 miliona Polaków zrezygnowało z tego nalogu, dzięki akcjom "Rzuć palenie razem z nami" organizowanym przez fundację od 1991 roku.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top