Nagrodzono strażaków i policjantów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nagrodzono strażaków i policjantów
Data dodania: 2006-05-29 16:56:56
Siedmiu strażakom Państwowej Straży Pożarnej, sześciu strażakom-ochotnikom oraz czterem policjantom, wręczył dzisiaj nagrody wojewoda pomorski Piotr Ołowski. Pieniężne gratyfikacje w wysokości od 500 do 1000 zł, oraz pamiątkowe dyplomy i ryciny przyznano za udział w gaszeniu gdańskiego kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Przypomnijmy, pożar wybuchł na dachu najstarszego kościoła parafialnego tamtejszej Starówki - w ubiegły poniedziałek. Płomienie sięgały do kilkunastu metrów ponad poszycie dachu. Strażakom udało się uratować wieżę kościoła wraz ze znajdującym się w niej zabytkowym carillonem (to zespół zestrojonych ze sobą dzwonów wyposażonych w mechanizm umożliwiający wygrywanie na nich melodii).
.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski zadeklarował co najmniej 5 mln złotych na odbudowę kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. Jednak według szacunków, koszty odbudowy mogą sięgnąć nawet 20 mln zł.
W całej Polsce trwają zbiórki pieniędzy na odbudowę kościoła. Powstał nawet Honorowy Komitet odbudowy kościoła Św. Katarzyny. Środki na odbudowę przeznaczyli już m.in. Urząd Miejski w Gdański, firmy prywatne i lotnisko gdańskie im. Lecha Wałęsy.

Komitetu otworzył specjalne konto w Banku Millenium, na które można wpłacać datki przeznaczone na odbudowę świątyni. Jego numer to:

88 1160 2202 0000 0000 7530 0999

Społeczny Komitet Odbudowy Kościoła Św. Katarzyny jest komitetem otwartym a to oznacza, że jego członkiem może się stać każda osoba chcąca wesprzeć odbudowę.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top