Kalwaria czeka na Ojca Świętego - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Kalwaria czeka na Ojca Świętego
Data dodania: 2006-05-26 23:47:46
Kalwaria Zebrzydowska przygotowana jest już do wizyty Ojca Świętego. Tamtejsze sanktuarium jest głównym miejscem kultu maryjnego w Archidiecezji Krakowskiej. Należy do jednych z najważniejszych w Polsce. Dwukrotnie znalazło się na szlaku pielgrzymek Jana Pawła II - w 1979 i 2002 roku. W sierpniu 1991 r. papież przejechał przez miasto, położone u stóp sanktuarium.

Ostatnie przygotowania do wizyty Benedykta XVI "zostały zapięte na ostatni guzik".
. Końcowym akcentem duchowego przygotowania do wizyty jest piątkowe wieczorne czuwanie modlitewne ojców bernardynów z Kalwarii oraz współbraci przybyłych z całej Polski i z zagranicy.

Papież ma przybyć do Kalwarii w sobotę w południe. Według programu, wizyta ma potrwać kwadrans. Na spotkanie z Benedyktem XVI do sanktuarium kalwaryjskiego przybędą wierni z całego kraju oraz zagranicy.
W sobotę wierni będą gromadzić się w miejscu spotkania z Ojcem Świętym, juzod godziny szóstej rano. Pielgrzymi i oo. bernardyni mają czekać na przyjazd papieża przy ołtarzu polowym znajdującym się od strony Góry Ukrzyżowania - w miejscu spotkania Jana Pawła II z wiernymi podczas jego pierwszej pielgrzymki do sanktuarium w czerwcu 1979 r. Wizytę Benedykta XVI poprzedzi modlitewne czuwanie oraz msza św. o godz. 10.

Po powitaniu przez kustosza sanktuarium, prowincjała bernardynów oraz burmistrza, papież uda się do kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej na prywatną modlitwę.
Następnie odmówi z pielgrzymami modlitwę, pozdrowi zgromadzonych i udzieli błogosławieństwa. Na pożegnanie Ojca Świętego, który tuż po tym uda się do Krakowa, kalwaryjska orkiestra odegra bawarską melodię.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top