Nastoletni mordercy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 23 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nastoletni mordercy
Data dodania: 2006-05-25 23:39:08
Pięciu z sześciu gimnazjalistów, którym zarzucano śmiertelne pobicie bezdomnego ma trafić do zakładu poprawczego. Szósty ze sprawców ma przydzielony dozór kuratora poniewaz jako jedyny z nich, nie brał bezpośredniego udziału w zdarzeniu. Rozprawa była niejawna, wyrok wydał Sąd Rejonowy w Głogowie na Śląsku.

Przypomnijmy, zwłoki bezdomnego znaleziono 31 października ubiegłego roku w centrum Głogowa. Sekcja zwłok wykazała, że szereg rozległych obrażeń wewnętrznych powstało w wyniku pobicia.
.

Kilka dni później zatrzymano podejrzanych. Po przeprowadzeniu postępowania przez sąd rodzinny, sześciu uczniom postawiono zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Z uwagi na młody wiek, odpowiadali przed wydziałem rodzinnym i do spraw nieletnich. Zarzucono im, że "działając wspólnie i w porozumieniu, zaatakowali bezdomnego. Bili go i kopali po całym ciele, a spowodowane w ten sposób obrażenia doprowadziły do śmierci 42-letniego mężczyzny".

Wyrok jest nieprawomocny. Rodzice skazanych zapowiedzieli apelację. Chłopcy w chwili zdarzenia mieli po 13 i 14 lat. Nie wiadomo, jakie motywy wtedy nimi kierowały.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top