Replika "Bitwy pod Grunwaldem" w I LO - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 25 lutego 2018
Wybierz miasto na mapie
Replika "Bitwy pod Grunwaldem" w I LO
Data dodania: 2013-11-06 09:43:47
Replika "Bitwy pod Grunwaldem" w I LO
Źródło zdjęcia: wikipedia
W 2010 roku przypadała 600. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Artyści w różny sposób uczcili to doniosłe wydarzenie. Jednym z nich jest kopia obrazu Jana Matejki, namalowana przez Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego pt."Mała Bitwa pod Grunwaldem". Dzieło od wczoraj można oglądać w I Liceum Ogólnokształcącym im.
. Bolesława Chrobrego.

Obraz, w skali 1:3 do pierwowzoru, powstawał przez dziewięć lat. - Malowany był pędzelkami retuszerskimi, co pozwoliło bardzo wiernie odtworzyć postacie oraz oddać ich emocje, odwagę i zwyczajny ludzki strach - informuje autor obrazu. Obliczono, że malarz podczas pracy nad dziełem wykonał ok. 30 mln pociągnięć pędzlem.

Replika od oryginału różni się kilkunastoma szczegółami. Przedstawia m.in. w prawym górnym rogu obóz króla Władysława Jagiełły. Inne jest także spojrzenie Księcia Witolda, który już wie, że wojska Rzeczypospolitej odniosły zwycięstwo.

Wystawa potrwa około 2 tygodni.

Źródło : UM Piotrków
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Jazda konna łódzkie dźwigi
go to top