Duchowny grzeszył z dzieckiem - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Duchowny grzeszył z dzieckiem
Data dodania: 2006-05-22 15:04:01
Sąd Rejonowy w Lublinie skazał dzisiaj nieprawomocnym wyrokiem - księdza oskarżonego o seksualne molestowanie 10-letniej dziewczynki. Duchowny ma trafić do więzienia na pięć lat.
38-letni ksiądz, Mirosław W.
. sam wystąpił o wymierzenie mu takiej kary bez procesu.

Według sądu, dowody winy księdza zgromadzone przez prokuraturę (razem z wnioskiem księdza o dobrowolne poddanie się karze) nie pozostawiają wątpliwości co do jego winy.

Jak ustalono, latem 2003 roku na plebanii w Trawnikach (niedaleko Lublina) ksiądz wielokrotnie doprowadził 10-letnią dziewczynkę do poddania się czynności seksualnej. Tego samego aktu molestowania, z udziałem tego samego dziecka - ksiądz dopuścił się również zimą 2004 roku.

Prokuratura została o tym fakcie powiadomiona przez rodziców dziewczynki, na początku 2006 roku. Sąd uznał, że kara jest adekwatna do stopnia społecznej szkodliwości czynu oskarżonego oraz jego winy. Wyrok nie jest prawomocny.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top