26 maja - dniem wolnym w szkołach - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
26 maja - dniem wolnym w szkołach
Data dodania: 2006-05-20 12:00:17
Minister Edukacji Roman Giertych podpisał rozporządzenie zgodnie z którym 26 maja w związku z pielgrzymką papieża Benedykta XVI do Polski, nie będzie w szkołach lekcji.
Zgodnie z rozporządzeniem, dla uczniów którym rodzice (prawni opiekunowie) nie będą mogli 26 maja zapewnić opieki szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.
.

"Rozporządzenie zostało wydane - jak czytamy w uzasadnieniu do niego - aby umożliwić uczniom i nauczycielom udział we mszy świętej, którą ma w tym dniu odprawić na Placu Piłsudskiego w Warszawie papież Benedykt XVI".

Zajęć jakie w tym dniu przypadają, uczniowie nie będą musieli odrabiać w innym terminie. O podpisaniu dokumentu poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Kaja Małecka.

Zaplanowany na 26 maja egzamin maturalny z historii muzyki (ma do niego przystąpić 882 abiturientów w całym kraju) nie został przesunięty na inny termin.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top