Premier z papieżem o pielgrzymce - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Premier z papieżem o pielgrzymce
Data dodania: 2006-05-19 13:49:29
Premier z papieżem o pielgrzymce
Wczoraj rano premier uczestniczył we mszy św. odprawionej przy grobie Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. W homilii ksiądz Paweł Ptasznik podkreślał wielkie zaangażowanie Jana Pawła II w sprawy Ojczyzny i jedności Polaków.
.
Modlitwy poświęcone były beatyfikacji papieża-Polaka oraz w intencji zbliżającej się pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Po mszy Kazimierz Marcinkiewicz złożył kwiaty na grobie Jana Pawła II.

O zbliżającej się pielgrzymce premier Marcinkiewicz rozmawiał również z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Angelo Sodano.

Na zakończenie wizyty we Włoszech szef rządu złożył wieniec na cmentarzu, gdzie pochowani są polscy żołnierze polegli w bitwie pod Monte Cassino. 18 maja br. przypadała 62. rocznica Bitwy pod Monte Cassino.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top