Zmodernizują drogę powiatową Słok-Biłgoraj - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Zmodernizują drogę powiatową Słok-Biłgoraj
Data dodania: 2013-06-05 16:37:25
Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie rozstrzygnął przetarg na modernizację nawierzchni drogi, rowów przydrożnych oraz poboczy drogi powiatowej Słok – Biłgoraj, która obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Wykonawca, który wygrał postępowanie, za prace otrzyma 1.200.000 złotych. Na czas remontu droga powiatowa na odcinku Słok – Biłgoraj, zgodnie z podjętymi ustaleniami z organem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i zarządzanie ruchem, zostanie czasowo całkowicie wyłączona z ruchu, wyznaczone zostaną objazdy. Po podpisaniu umowy wykonawca dokona niezbędnych ustaleń w zakresie organizacji ruchu, które umożliwią, być może jeszcze w czerwcu, rozpoczęcie modernizacji drogi.

- Wbrew złowieszczym prognozom niektórych radnych, mimo braku dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wbrew wprowadzonej ustawie o redukcji niektórych obciążeń w gospodarce, która uszczupliła tegoroczny budżet powiatu o prawie 7 milionów złotych, rozpoczniemy w tym roku remont tego odcinka – mówi Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski. - Droga ta prowadzi do największej w Europie kopalni węgla brunatnego oraz opalanej tymże węglem elektrowni, wytwarzającej dwadzieścia procent krajowej energii. Codziennie przejeżdża nią wiele tysięcy pojazdów jadących do kopalni, elektrowni i zakładów usytuowanych w pobliskich strefach przemysłowych.
. Budowa nowego bloku energetycznego na terenie elektrowni spowodowała znaczne zniszczenia na wielu drogach powiatowych, w wyniku przemieszczania się setek samochodów ciężarowych obsługujących tą potężną inwestycję, jednakże droga Słok – Biłgoraj ucierpiała najbardziej i trzeba ją po prostu odbudować.


W ramach prac na spękaną nawierzchnię bitumiczną, położone zostaną warstwa wyrównawcza z mieszanki mineralno-asfaltowej a następnie 4-centymetrowy „dywanik” asfaltowy. Przydrożne rowy będą oczyszczone i na nowo wyprofilowane, pobocza zostaną utwardzone. Wymienione zostaną wszystkie znaki drogowe, na nawierzchni drogi pojawi się oznakowanie poziome (pasy, linie).

- Na czas remontu droga powiatowa na odcinku Słok – Biłgoraj, zgodnie z podjętymi ustaleniami z organem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i zarządzanie ruchem, zostanie czasowo całkowicie wyłączona z ruchu – mówi Tomasz Kijanka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Inwestycję planuje się zrealizować najpóźniej do czerwca 2014 roku.

Powiat bełchatowski złożył wniosek o dofinansowanie remontu tej ważnej drogi w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Niestety wniosek nie otrzymał wystarczającej liczby punktów, niezbędnej aby otrzymać wspomnianą dotację. Według komisji oceniającej wniosek powiatu droga otrzymała bardzo niską punktację ze względu na... brak w jej pobliżu szkoły, przedszkola, ronda itp. Niebagatelnym w ocenie, zdaniem komisji, był także fakt, iż na drodze nie występują urządzenia z zakresu inżynierii ruchu czyli: np. sygnalizacja świetlna, azyle, przejścia dla pieszych, rondo. Fakt, że droga prowadzi do ogromnego zagłębia przemysłowego, że każdego dnia przemieszczają się nią tysiące pojazdów osobowych, przewozów pracowniczych i ciężarówek, nie zyskał wystarczającej przychylności oceniających.

W roku 2013 powiat zamierza wydatkować na prace związane z remontem 500 tysięcy złotych przekazane przez gminę Kleszczów, oraz 300 tysięcy złotych zabezpieczonych przez powiat. Pozostała część prac zostanie zgodnie z przyjętym wieloletnim planem inwestycyjnym wykonana i sfinansowana w roku 2014.

Długość odcinka do remontu: 2300 metrów.

Źródło: Powiat Bełchatowski
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top