Wybudują obwodnicę Bełchatowa - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 26 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Wybudują obwodnicę Bełchatowa
Data dodania: 2013-01-25 08:53:31
W tym roku ruszą prace przygotowawcze przy obwodnicy Bełchatowa, zapewnili wojewodowie i dyrektor GDDKiA podczas spotkanie ze starostą bełchatowskim Szczepanem Chrzęstem. Przedmiotem dyskusji była sprawa tranzytu z drogi krajowej nr 12 na drogę krajową nr 8, który przebiega po drodze powiatowej na odcinku Kącik-Mzurki.

- Jestem zadowolony, że wreszcie udało się doprowadzić do spotkania na tym szczeblu – mówi starosta.
. - Wojewodowie oraz dyrektor GDDkiA wysłuchali moich postulatów. Otrzymałem zapewnienie, że na początku lutego odbędzie się podobne spotkanie w siedzibie GDDKiA w Warszawie, tyle że zaproszony zostanie również prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, który odpowiada za drogi krajowe na terenie miasta i znak zakazujący wjazdu drogą krajową nr 12 pojazdów ciężarowych, który stoi na rogatkach Piotrkowa. Ponadto pani dyrektor Zatorska - Sytyk przekazała mi, że w tym roku ruszą prace przygotowawcze przy obwodnicy Bełchatowa, aby pozwolenie na budowę nie straciło na ważności. Obwodnica naszego miasta znajduje się wśród trzech priorytetów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na najbliższe lata dla województwa łódzkiego. Jeśli rzeczywiście prace ruszą w tym roku to będzie to sukces samorządu powiatowego wynikający poniekąd z naszej „walki” o zatrzymanie tranzytu na odcinku Kącik – Mzurki.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top