Nowy i czysty piasek trafił do piaskownic - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 25 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Nowy i czysty piasek trafił do piaskownic
Data dodania: 2019-05-15 14:13:48
Nowy i czysty piasek trafił do piaskownic
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Nowy i czysty piasek trafił do piaskownic na miejskich placach zabaw, a także na tzw. pola piaskowe. Akcję wymiany piasku miasto przeprowadza co roku przed letnim sezonem.

Wybierana jest ok. 20 cm warstwa starego piasku, usuwane są z nich także różnego rodzaju nieczystości. Dopiero na tak przygotowane miejsce wsypywany jest nowy piasek, a piaskownica uzupełniana jest nim do górnej krawędzi. Posiada on atest, to znaczy, że jest bezpieczny dla maluchów – nie pyli się i nie ma w nim kamyków.

Piasek wymieniono w 23 miejskich piaskownicach.
. Część z nich znajduje się na terenie placów zabaw, a kolejne wśród większego pola piaskowego.Kilka z nich jest także wolnostojących. W ich przypadku dodatkowo został także posprzątany teren wokół – w odległości od 50 cm do metra.

Uporządkowano również dwa place zabaw, których nawierzchnia jest piaskowa. Mowa o tych na os. Czaplinieckim oraz na os. Dolnośląskim w pobliżu bloków nr 103 i 104.
Usunięcie nieczystości, dosypanie nowego piasku, przegrabienie pola piaskowe – to zadania, jakie które zostały tam wykonane.

Wymiana piasku jednorazowo kosztuje urząd miasta 22,4 tys. zł, a zajęło się tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. W kolejnych miesiącach ilość piasku i jego stan jest na bieżąco kontrolowana.

Do końca maja Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska w magistracie ma wykonać dokładny przegląd miejskich placów zabaw. Sprawdzany będzie m.in. stan urządzeń i małej architektury.

Źródło :bełchatow.pl /Marta
Tagi: Bełchatów, płace, zabaw, piasek
Najczęściej czytane
go to top