Uwaga! Ryzyko skażenia chemicznego! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 23 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Uwaga! Ryzyko skażenia chemicznego!
Data dodania: 2019-05-13 17:21:43
Uwaga! Ryzyko skażenia chemicznego!
Źródło zdjęcia: efotogaleria.pl
W lasach województwa łódzkiego rozpoczęły się chemiczne opryski lasów i potrwają do końca maja.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, przeprowadzenie tego typu działań jest konieczne ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność szkodliwych owadów.
.

W czasie wykonywania oprysków będzie obowiązywał całkowity zakaz wstępu na powierzchnie, które będą podlegały zabiegowi.

Teren zostanie oznakowany tablicami informacyjnymi.

Należy pamiętać, że podczas wykonywania zabiegu i w ciągu 24 godzin po jego zakończeniu, w strefie zagrożonej (teren bezpośrednio objęty opryskiem oraz pas w odległości 500 m od jego granic) należy zachować środki ostrożności tj. nie przebywać lub niezwłocznie się wycofać z zagrożonego terenu oraz nie pozostawiać na pastwiskach i wybiegach bydła oraz innych zwierząt gospodarskich (chodzi zarówno o uniknięcie ryzyka skażenia chemicznego, jak też wystraszenia zwierząt gospodarskich przez nisko latający samolot).

Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego, wykaszania traw oraz pojenia zwierząt gospodarskich ze zbiorników o otwartym lustrze wody typu stawy, sadzawki itp.

Zabiegi już się odbywają i potrwają do końca maja!

GW

źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
Tagi: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, opryski, chemiczne lasów, łódzkie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top