Kontrole drogowe, można stracić prawo jazdy.. - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 19 września 2019
Wybierz miasto na mapie
Kontrole drogowe, można stracić prawo jazdy..
Data dodania: 2019-03-22 15:44:30
Kontrole drogowe, można stracić prawo jazdy..
Źródło zdjęcia: efotogaleria.pl
Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców.

Bełchatowska i piotrkowska drogówka prowadziła dzisiaj kontrole prędkości i trzeźwości w czasie ponadpowiatowych działań „Kaskada” na drogach K74 i W473.

Policyjne patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczące prędkości oraz stanu trzeźwości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.
. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami.

Celem wszystkich działań prowadzonych przez bełchatowską Policję na drogach naszego powiatu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się takich lub podobnych akcji. Chcemy zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nie tylko podczas zorganizowanych działań, ale na co dzień.

Bełchatowscy policjanci od stycznia 2019 roku z różnych powodów zatrzymali 53 prawa jazdy, a tylko w marcu 27.

Źródło: belchatow.policja.gov.p

Aga
Tagi: Kaskadowe, kontrole, prędkości, policja, prawo, jazdy
go to top