Nowy parking na Dolnośląskim - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 25 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nowy parking na Dolnośląskim
Data dodania: 2019-03-13 18:16:39
Nowy parking na Dolnośląskim
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Kierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe.

W okolicach bloków 213 i 214 miasto wybuduje parking na 32 samochody. Prace, które prowadzić będzie piotrkowska spółka „STRADA” powinny zakończyć się do 30 października.

W Bełchatowie, jak w każdym mieście, zapotrzebowanie na parkingi jest duże. Aut przybywa, w każdej rodzinie często są dwa, a nierzadko nawet trzy. Miejsca parkingowe to zatem ważny dla mieszkańców temat.
. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe. Niebawem ruszą prace na największym z bełchatowskich osiedli.

Prace w okolicach bloków 213 i 214 na os. Dolnośląskim rozpoczną się od odwodnienia terenu. Ponieważ teren, na którym powstanie parking, to obecnie zieleniec i w pasie robót znajdują się drzewa, wykonawca przeprowadzi także ich wycinkę. Po zamontowaniu krawężników na budowanym parkingu ułożona zostanie kostka. Dzięki temu mieszkańcy zyskają 32 nowe miejsca do parkowania, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Z nowego parkingu mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego będą mogli korzystać w listopadzie. Jego budowa, włącznie z remontem nawierzchni jezdni prowadzących do bloków 213 i 214 kosztować będzie blisko 350 tys. zł.

Źródło: belchatow.pl

Aga
Tagi: Parking, nowy, dolnośląskie,
go to top