Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do tragedii - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 20 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do tragedii
Data dodania: 2019-01-13 11:19:33
Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do tragedii
Źródło zdjęcia: pixabay
Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji bełchatowskich policjantów prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

10 stycznia 2019 roku o godz. 14.20 dyżurny odebrał zgłoszenie o kompletnie
pijanym mężczyźnie, który prowadząc rower szedł całą szerokością jezdni w miejscowości Zdzieszulice Górne w gminie Bełchatów. Mężczyzna przewracał się na drodze, a przejeżdżające obok niego samochody, aby go ominąć najpierw musiały się zatrzymać. Na miejsce zostali skierowani mundurowi.
. Funkcjonariusze wylegitymowali 57-latka. Stwarzał on swoim zachowaniem realne zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale był również zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna był pijany i przemarznięty. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej. Jak się okazało w jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu wrócił do domu w stanie niezagrażającym jego życiu i zdrowiu.

Dzięki temu, że pomoc przyszła w samą porę prawdopodobnie nie doszło do tragedii. Warunki atmosferyczne w parze ze stanem upojenia alkoholowego sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Dlatego apelujemy - Na wychłodzenie organizmu narażone są nie tylko osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu ale również bezdomni i osoby starsze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.

Źródło:belchatow.policja.gov.pl/Marta
Tagi: policja, pomoc, alkohol, Bełchatów, tragedia
go to top