Mężczyzna płacił znalezioną kartą bankomatową - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Mężczyzna płacił znalezioną kartą bankomatową
Data dodania: 2019-01-10 10:43:32
Mężczyzna płacił znalezioną kartą bankomatową
Źródło zdjęcia: belchatow.policja.gov.pl
Policjanci zatrzymali 48-latka, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej przeprowadził szereg transakcji bezgotówkowych na szkodę pokrzywdzonej bełchatowianki.


7 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 bełchatowscy mundurowi zostali poinformowani o kradzieży portfela z pieniędzmi, dowodem osobistym oraz karta bankomatowa. Pokrzywdzona tego samego dnia zorientowała się że z jej konta zniknęło 350 zł.
. W sprawę zaangażowali się kryminalni i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Jak ustalili złodziej posługując się kartą bankomatową dokonał 11 transakcji płatniczych w różnych punktach handlowych na terenie Bełchatowa.Okazało się, że wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Następnego dnia mężczyzna został namierzony w swoim miejscu zamieszkania. 48-letni bełchatowianin nie krył zaskoczenia, kiedy został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do posługiwania karta płatnicza i tłumaczył się że do takiego zachowania zmusiła go trudna sytuacja finansowa. Włamanie na konto za pomocą przywłaszczonej karty bankomatowej to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Źródło:belchatow.policja.gov.pl/Marta
Tagi: karta, kradzież, transakcję, Bełchatów
go to top