Śnieg może być przyczyną tragedii-uważajmy na siebie! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 20 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Śnieg może być przyczyną tragedii-uważajmy na siebie!
Data dodania: 2019-01-07 10:22:47
Śnieg może być przyczyną tragedii-uważajmy na siebie!
Źródło zdjęcia: Pixabay
W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach ,opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu.


Wszystko po to aby zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom. Zimą 2006 r. zaniedbanie w odśnieżaniu hali na Śląsku w istotny sposób przyczyniło się do zawalenia dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
. Śnieg na dachu jest zimą zjawiskiem tak powszechnym, że praktycznie nie zwraca się na niego uwagi. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg. Mokry śnieg jest cięższy od białego puchu.Niebezpieczne dla zdrowia i życia są także lodowe sople i nawisy śniegowe. Trzeba je usuwać na bieżąco, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi. Jeśli podmiot, który włada obiektem nie dopilnuje usunięcia śniegu z dachu, może spodziewać się mandatu lub nawet zamknięcia obiektu.

Źródło:.lodzka.policja.gov.pl/Marta
Tagi: śnieg, uwaga, tragedia
go to top