Koncert w klubie Ekstraklasa - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 20 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Koncert w klubie Ekstraklasa
Data dodania: 2018-12-27 16:37:10
Koncert w klubie Ekstraklasa
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Bełchatowscy muzycy i wokaliści, kolędując, podbijają serca publiczności. Był koncert w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, było też wigilijne śpiewanie w parafii Wszystkich Świętych w Grocholicach. Na początku roku usłyszymy ich ponownie, tym razem w klubie Ekstraklasa

Anna Serafińska, Paweł Bauer, Weronika Kępa, Anna Zimna, Izabela Kluf, Aleksandra Mielczarek, Marta Młynarczyk, Aleksandra Szurgot, Sandra Kruk, Piotr Stobiecki, Marta Berłowska i Dominik Kudaj – to oni w święto Trzech Króli ponownie wyśpiewają „Choinkowe pytania”. Bełchatowskim wokalistom towarzyszyć będą niezwykle uzdolnieni muzycy: Paweł Filipek (instrumenty klawiszowe), Katarzyna Jurczyk-Zawada (saksofon, klarnet), Karolina Czaińska-Kuroń (gitara), Marta Młynarczyk (skrzypce), Artur Młynarczyk (gitara basowa). Opiekę merytoryczną nad całym muzycznym przedsięwzięciem sprawują Ewa i Ireneusz Kępowie, członkowie Stowarzyszenia Grocholice i Okolice.

W trakcie „Noworocznego Kolędowania” usłyszymy zarówno polskie kolędy oraz pastorałki, jak i znane, lubiane świąteczne piosenki, a wśród nich „Mario, czy już wiesz?”, „Pada śnieg” i „Kolęda dwóch serc”. Nie zabraknie utworów nieżyjącego już Piotra Kudyby, przez lata związanego z naszym miastem, muzyka, kompozytora, ale nade wszystko nauczyciela i przyjaciela bełchatowskiej młodzieży. Jego „Kolęda o ludzkim zrozumieniu” nie tylko wzrusza, ale też pokazuje to, co naprawdę jest ważne, a o czym na co dzień tak często zapominamy.

Na „Noworoczne Kolędowanie” zapraszamy 6 stycznia do klubu Ekstraklasa M.
.W. przy ul. Dąbrowskiego 24 a. Start o godzinie 20.

Styczniowy koncert to już trzecia odsłona „Choinkowych pytań”. Koncert na długo pozostaje w pamięci. Przekonali się o tym ci, którzy wraz z artystami udali się 7 grudnia do Krakowa, do legendarnej Piwnicy pod Baranami albo uczestniczyli w wigilijnym „XI Kolędowaniu u Wszystkich Świętych” w Grocholicach.

Wspomnień czar…

Wigilijne kolędowanie w Grocholicach to już tradycja. Na krótko przed pasterką lokalni artyści, młodzież i dzieci już po raz jedenasty wspólnie wyśpiewali świąteczny repertuar. Przypomnijmy, że od początku kolędowania, tj. od 2008 roku, w koncertach tych udział wzięło już ponad 300 artystów. Z każdym rokiem przybywa też publiczności. Wielu nie wyobraża sobie już świąt bez wigilijnego kolędowania w grocholickim kościele. Podobnie jak w poprzednich latach nie zawiedli ani artyści, ani publiczność. Atmosfera była niezwykła, niepowtarzalna, ale przede wszystkim rodzinna.

Wspominając z kolei występ na scenie Piwnicy pod Baranami, artyści podkreślali, że było to dla nich wyjątkowe wydarzenie i wielkie wyróżnienie. Poetycko-muzyczna opowieść o świętach zaproponowana przez bełchatowian spotkała się z ciepłym przyjęciem krakowskiej publiczności.

Źródło: belchatow.pl

Aga
Tagi: koncert, ekstraklasa, muzycy, wokaliści, choinkowe, pytania
go to top