Miejska Wigilia już za nami, jak wyglądała ? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Wybierz miasto na mapie
Miejska Wigilia już za nami, jak wyglądała ?
Data dodania: 2018-12-25 13:04:57
Miejska Wigilia już za nami, jak wyglądała ?
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
23 grudnia bełchatowianie spotkali się już po raz czwarty, aby przełamać się opłatkiem, skosztować świątecznych potraw oraz wspólnie wyśpiewać tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

Wigilijna wieczerza zbliża ludzi, czas na chwilę się zatrzymuje, pojawia się uśmiech, a w serdecznej atmosferze padają ciepłe słowa, dobre życzenia, ton głosu łagodnieje. Nie inaczej było na placu Narutowicza podczas IV Miejskiej Wigilii, którą zorganizowała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa razem z proboszczem parafii NNMP ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej. Świąteczna kolacja rozpoczęła się tradycyjnie życzeniami oraz dzieleniem się opłatkiem.
.
- Bardzo się cieszę, że w tak licznym gronie możemy się spotkać po to, żeby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i spędzić ten czas razem – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

Bełchatowianie wspólnie zasiedli do świątecznego stołu, na którym pojawiły się wigilijne potrawy - zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, kapusta z grochem, kompot z suszu.

Warto podkreślić, że to szczególne świąteczne spotkanie w sercu miasta organizowane jest nie tylko dla osób ubogich i samotnych. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy mieszkańcy Bełchatowa. To okazja do poczucia atmosfery jedności, do rozmowy i złożenia sobie życzeń.
- Na nadchodzące święta życzę spokoju, radości, ciepła, a w Nowym Roku - aby wszystkie problemy, które się pojawiają przed nami, były do rozwiązania. Życzę wszelkiej pomyślności i dobrego roku 2019 - powiedziała prezydent.

Nieodzownym elementem bożonarodzeniowego świętowania jest muzyka. Na wspólne kolędowanie zaprosił zespół „Promienie Bełchatowa”.

Źródło: belchatow.pl

Aga
Tagi: miejska, wigilia, wieczerza, święta, plac, Narutowicza
go to top