13-latek bohaterem - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 19 września 2019
Wybierz miasto na mapie
13-latek bohaterem
Data dodania: 2018-12-14 17:27:10
13-latek bohaterem
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Wiktor Minol został uznany za bohatera. Taka reakcja to wzór do naśladowania.

W ubiegłym miesiącu 13-letni Wiktor Minol zauważył w okolicach Muzeum Regionalnego zapłakanego chłopca. Zagubiony czterolatek był zdenerwowany, bo nie mógł znaleźć swoich rodziców. Wiktor bez żadnego zastanowienia zaprowadził chłopca do komendy Straży Miejskiej.

Na miejscu okazało się, że dziecko wie, jak się nazywa. Dzięki temu Strażnicy Miejscy szybko tożsamość rodziców. Gdy Wiktor udał się do parku, zauważył biegającą w pośpiechu i mocno zdenerwowaną kobietę.
. Domyślił się, że może to być mama zagubionego chłopca i od razu skierował ja do Straży Miejskiej. Opanowanie nastolatka i szybko podjęte właściwe decyzje pozwoliły na szczęśliwe zakończenie tej historii. Za jego dorosłą postawę komendant Straży Miejskiej postanowił docenić chłopaka.

"Piotr Barasiński spotkał się z Wiktorem i jego rodzicami. - Dziękuję za wychowania syna w duchu pomocy drugiemu człowiekowi. Taka postawa jest godna najwyższego podziwu. Możecie być Państwo dumni ze swojego dzielnego i odpowiedzialnego syna "– mówi komendant Barasiński.

Wiktor Minol jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza. Na profilu szkoły można przeczytać słowa uznania dla jego uczynku. - Jesteśmy dumni, że chłopiec potrafił tak mądrze i odpowiedzialnie się zachować. Brawa dla Wiktora oraz jego rodziców, którzy wpoili mu takie zasady – czytamy na fanpage SP1.

belchatow.pl/J.K.
Tagi: Wiktor, bohater, mintal, Straż miejska, belchatow, bai
go to top