Kim są Ida Lis i Waldemar Stawowczyk? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 12 listopada 2019
Wybierz miasto na mapie
Kim są Ida Lis i Waldemar Stawowczyk?
Data dodania: 2018-12-04 10:26:28
Kim są Ida Lis i Waldemar Stawowczyk?
Kim są Ida Lis i Waldemar Stawowczyk? Kim są Ida Lis i Waldemar Stawowczyk?
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
To właśnie Oni odebrali z rąk wiceprezydentów Bełchatowa (Łukasza Politańskiego oraz Ireneusza Owczarka) gratulacje za ostatnie osiągnięcia.

Ida Lis, osiemnastoletnia mistrzyni Polski juniorek i seniorek, wielokrotnie już udowodniła, że w trójboju siłowym nie ma sobie równych. Po ostatnich sukcesach w Kanadzie, gdzie zdobyła wicemistrzostwo świata juniorek, przyszedł czas na kolejne trofea. Z listopadowych mistrzostw Europy w Kownie przywiozła cztery złote medale w kategorii 72 kg. W siadzie uzyskała 165 kilogramów, w wyciskaniu sztangi leżąc 90 kilogramów i w martwym ciągu 182,5 kilogramy, a wynik końcowy 437,5 kilogramów dał jej nowy rekord Polski zawodniczek w wieku do lat 18, 20 i 23.

- Mistrzostwa Europy to był ostatni start w sezonie 2018, więc najważniejszy tak naprawdę. Bardzo mnie cieszy, że stanęłam na najwyższym podium, że mogłam odsłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Byłam tam z trenerami, którzy wspierają mnie już trzy lata, to niesamowita chwila.
. Już od dzisiaj zaczynamy znów trenować, w marcu mam mistrzostwa Polski, które są eliminacjami do mistrzostw świata. Przechodzę do wyższej kategorii wiekowej, więc zaczyna się tak naprawdę zabawa i prawdziwa rywalizacja z dziewczynami, które mają wyniki kosmiczne. Jeśli przejdę eliminacje, to w Szwecji w czerwcu będą mistrzostwa świata, później jesienią puchar Polski i mistrzostwa Europy pod koniec roku – tak opowiada Ida o ostatnich zawodach i planach na najbliższy rok.

Wieloma sukcesami może pochwalić się również Waldemar Stawowczyk, przewodnik psiego zaprzęgu, czyli maszer. Od 2008 roku trenuje z psami grenlandzkimi, dzięki którym stanął na podium zarówno w randze mistrzostw Polski, Europy jak i świata. Jego grenlandy – Shantu i Ulvar znane są w środowisku maszerów jako „dwa czarne diabły”, bo to niezwykle waleczne i nieustępliwe psy. Nie zawiodły także podczas ostatnich Mistrzostw Świata w słowackim Šamorín. W klasie na hulajnodze z dwoma psami Waldemar Stawowczyk Team wywalczył złoty medal.

- Na arenie polskiej jestem ja, a potem kolejni zawodnicy. Cieszę się, że ci, z którymi rywalizuję, to też są dobrzy zawodnicy i depczą mi po piętach. To działa motywująco. Przed moim teamem nowy sezon, który zaczynamy 12 stycznia w Werfenweng w Austrii. Następnie mamy puchar Europy, mistrzostwa Holandii, mistrzostwa Niemiec, a później szykujemy się do Rumunii i stamtąd wracamy do Niemiec na mistrzostwa świata. Kondycja psów jest bardzo dobra, nawet Shantu, „staruszek” 12,5-letni, trzyma się dobrze, świetnie się czuje i ciągle zachęca, żebym go brał na trening – mówi Stawowczyk.

Źródło: belchatow.pl

Aga
Tagi: Ida Lis, Waldemar Stawowczyk, osiągnięcia, gratulacje, Bełchatów
go to top