Na ,,Bełchatowską Piętnastkę” zapisało się blisko 800 osób a zapisy wciąż trwają - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Na ,,Bełchatowską Piętnastkę” zapisało się blisko 800 osób a zapisy wciąż trwają
Data dodania: 2018-10-22 19:04:15
Na ,,Bełchatowską Piętnastkę” zapisało się blisko 800 osób a zapisy wciąż trwają
Na ,,Bełchatowską Piętnastkę” zapisało się blisko 800 osób a zapisy wciąż trwają Na ,,Bełchatowską Piętnastkę” zapisało się blisko 800 osób a zapisy wciąż trwają
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
W tym roku biegacze wyjątkowo będą klasyfikowani w dodatkowej kategorii – „Niepodległa”. Nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Amatorzy biegania spotkają się już 4 listopada. Do pokonania mają piętnastokilometrowy dystans. Trasa prowadzić będzie ulicami Bełchatowa, m.in. Dąbrowskiego, Staszica, Olsztyńską, Sienkiewicza. Na tych, którzy pokonają ją jak najszybciej czeka miejsce na podium i nagroda.

W tym roku sportowcy mogą powalczyć o zwycięstwo w jeszcze jednej – nowej kategorii – „Niepodległa”.
. Swoją nazwą nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzoną właśnie w tym roku. „Bełchatowska Piętnastka” wystartuje dokładnie tydzień przed głównymi uroczystościami przypadającymi na 11 listopada. W „Niepodległej” klasyfikowani będą wyłącznie zawodnicy legitymujący się obywatelstwem polskim (na podstawie dowodu osobistego lub paszportu). A nagrody, których pula sięga 5 600 tys. zł, trafią do zdobywców sześciu pierwszych miejsc zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Gratyfikacje wahają się od 800 zł za pierwszą lokatę do 200 zł za miejsce szóste.

Do startu w biegu zapisało się już prawie 800 osób, ale liczba startujących może się jeszcze zmienić, bo zapisy wciąż trwają. Internetowo można się zgłaszać do 29 października. Limit startujących to 1250 biegaczy.

Aby wystartować w biegu trzeba się zarejestrować na: https://www.timerecords.pl/ i wnieść opłatę startową. Do 31 października wpisowe na bieg wynosi 65 zł. Jeśli nie zapełni się limit startujących zapisy będą możliwe także w dniu biegu wtedy jednak opłata wynosić będzie 100 zł.

Przy okazji „Bełchatowskiej Piętnastki” wystartuje także bieg na 5 kilometrów, ale limit zawodników już jest wyczerpany. Bełchatów ponownie będzie miejscem
podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Źródło: belchatow.pl/Aga
Tagi: bieg, bełchatowska piętnastka, nagrody, niepodległa, setna rocznica, piętnaście kilometrów.
go to top