Włamywacz sam na siebie doniósł - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Włamywacz sam na siebie doniósł
Data dodania: 2018-10-18 10:36:45
Włamywacz sam na siebie doniósł
Źródło zdjęcia: belchatow.policja.gov.pl
Policjanci z Zelowa wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem.


16 października 2018 roku, policjanci z Zelowa zostali zawiadomieni przez 31-letniego mieszkańca gminy o kradzieży z włamaniem na teren posesji jego matki. Sprawcy zerwali kłódkę i dostali się do środka. Mężczyzna stwierdził brak telewizora oraz kilku maszyn rolniczych. Dzielnicowy, który zaangażował się w sprawę postanowił odwiedzić okoliczne punkty złomu. Jak się okazało, był to słuszny trop, bowiem 31-latek we wrześniu br. zezłomował pług, redła oraz piłę, czyli dokładnie te same maszyny, których stwierdził kradzież.
. Funkcjonariusze byli pewni, że kradzieży z włamaniem dokonał osobiście 31-latek.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzewanego. Był kompletnie zaskoczony obrotem sprawy. Zebrany materiał dowodowy w  sprawie nie pozostawiał jednak żadnych wątpliwości co do winy mężczyzny. Podejrzany przyznał się do przestępstwa. Jak wyjaśniał, potrzebował pieniędzy. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci ustalili, że 31-latek w połowie września br. dokonał kradzieży blisko 45 litrów oleju napędowego ze stacji paliw. Za to wykroczenie odpowie również przed sądem.

Źródło: belchatow.policja.gov.pl/Marta
Tagi: kradzież, włamanie, Zelów, doniósł, sam, na siebie
go to top