"Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon  - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 23 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
"Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon 
Data dodania: 2018-09-11 11:01:32
"Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon 
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wrzesień to sezon wysypu grzybów, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Niestety wraz z tym mogą nasilić się zgłoszenia dotyczące zaginięć grzybiarzy. Doświadczenia z ubiegłego sezonu pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu.

Najczęściej w lesie gubią się starsze osoby, które  straciły orientację w terenie i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Taka sytuacja, kiedy starszą osobę,(często wymagającą przyjmowania stałych lekarstw) w lesie zastaje zmrok  stanowi zagrożenie dla jej zdrowia.

 Dlatego zawsze wszczynane są poszukiwania zaginionego.
.
Do akcji angażowani są policjanci z wszystkich komórek organizacyjnych policji, strażacy, strażacy ochotnicy, a nawet leśnicy.

Na szczęście zazwyczaj poszukiwania kończą się szczęśliwie i zagubione osoby zostają odnalezione, choć czasami poszukiwania  trwają po kilkanaście godzin. Policjanci wykorzystują wszystkie możliwe środki, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionego.

Często do poszukiwań angażowany jest policyjny śmigłowiec, wyposażony w specjalistyczny sprzęt pomagający odnaleźć człowieka w bardzo trudnym i niedostępnym terenie.

Niestety pracę służbom ratunkowym utrudnia to, że  zaginione osoby najczęściej nie mają przy sobie  telefonu komórkowego, nie informują też rodziny w którym kierunku udają się na grzybobranie.

O wiele prościej i co ważne bezpieczniej jest wyposażenie  grzybiarza w najzwyklejszy telefon komórkowy. Po pierwsze umożliwi to kontakt z policją w sytuacji zagubienia, a po drugie pozwoli na wyznaczenie terenu poszukiwań. Warto jest także ubrać do lasu kamizelkę odblaskową, nocą w lesie  zapewne ułatwi to służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego.
 
lodzka.policja.gov.pl / JR
Tagi: grzybiarze, zaginięcia, las, poszukiwania
Najczęściej czytane
go to top