Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 22 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim
Data dodania: 2018-08-14 10:03:52
Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim
Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim Kukizowcy powalczą o mandaty w powiecie bełchatowskim
Źródło zdjęcia: Marek Olszewski
W wyborach parlamentarnych 2015r. Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 zdobył drugi wynik pod względem uzyskanych głosów w powiecie bełchatowskim zaraz po PiS. W Polskim Parlamencie Kukiz’15 to trzecia siła polityczna, nie będąc partią jest bez subwencji - rocznie z tego tytułu Ruch Kukiza traci około 7 milionów złotych, jednak na popularności nie traci, co jest fenomenem na skalę światową.

Czy sympatycy idei Pawła Kukiza w powiecie bełchatowskim powtórzą wynik w nadchodzących wyborach samorządowych? Jakie są plany w związku z nadchodzącą kampanią? Kto będzie kandydatem na prezydenta Bełchatowa z ich ramienia?

Rozmowa z Markiem Olszewskim pełnomocnikiem wyborczym Kukiz’15 na powiat bełchatowski.

A.K.: Czy w wyborach samorządowych 2018r. w Bełchatowie, będziecie uczestniczyć jako Ruch Kukiza czy też poprzecie kandydata z innego komitetu?

M.O.: Tak. W mieście i powiecie bełchatowskim mamy silne poparcie dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wyborców i wystawimy komitety Kukiz’15 tak do rady miasta jak i do rady powiatu.

A.K.: Czy Kukiz’15 ma swojego kandydata na prezydenta? Kto nim jest lub kto może nim zostać?

M.O.
.: Obecnie rozmawiamy z kandydatami na prezydenta Bełchatowa, którzy byli by skłonni wprowadzić do swojego programu wyborczego nasze postulaty a po wygranych wyborach realizować je, czego chcemy dopilnować. Niestety musimy wybrać jednego kandydata, któremu udzielimy poparcia - a proszę mi uwierzyć, wszyscy z którymi prowadzimy rozmowy w tej sprawie, zasługują na nasze poparcie - dlatego rozważamy też wystawienie własnego kandydata z list KWW Kukiz’15 i mamy nadzieję na współpracę z pozostałymi, którzy w obecnych wyborach nie uzyskają naszego poparcia.

A.K.: Jaki macie program, jaki pomysł na kampanię?

M.O.: Zamiast „programu”, którym posługują się inni, my stawiamy na konkretne działania, mamy cele które są realne do zrealizowania. Stawiamy na przyszłość dlatego nasze postulaty są ściśle związane z ideą „Smart City” – Inteligentne Miasto, rozumiane jako efektywne zarządzanie miastem i powiatem, pozwalające na wykorzystanie do maksimum nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wszystko po to by osiągnąć pożądane cele, którymi są:
- udział mieszkańców w zarządzaniu miastem,
- odpowiedzialny polityk oraz urzędnik,
- rozwój gospodarczy regionu,
- powołanie społecznych zespołów doradczych
- bezpieczne miasto i powiat
Jesteśmy otwarci na współpracę, będziemy dążyć do osiągania kompromisów, które pozwolą na rozwój naszego regionu. Popieramy innowacyjną gospodarkę, edukację, wsparcie rodziny oraz rozwiązania apolityczne, które pozwolą na realny wpływ społeczeństwa w sprawowaniu władzy.
Według nas samorządy trzeba oddać dla obywateli, miasto dla mieszkańców, ograniczyć układy polityczne co pozwoli na rozwój lokalnego społeczeństwa.

A.K.: Czy stawiacie na świeżych ludzi w lokalnej polityce czy też znajdą się na waszych listach znani, lokalni politycy? Z kim wam po drodze, a z kim nie widzicie możliwości współpracy?

M.O.: Jak wspomniałem wcześniej, jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy popierają nasze cele i nasze postulaty. By realizować określone zadania potrzebujemy przede wszystkim wsparcia mieszkańców. Chcemy korzystać z doświadczenia byłych radnych, prezydentów jak i nowego spojrzenia na lokalną politykę. Nie widzimy zagrożenia w połączeniu doświadczenia i świeżości w polityce a wręcz przeciwnie widzimy w tym szansę dla regionu co niebawem zaprezentujemy.
Miasto to organizm, który poprzez umiejętne integrowanie różnych środowisk i umożliwienie im partycypacji we współzarządzaniu pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał naszego regionu. Doświadczenie i nowe spojrzenie daje niepowtarzalne połączenie innowacyjnych rozwiązań.

A.K. : Kiedy dowiemy się czegoś więcej o waszym kandydacie na prezydenta.

M.O. : Do końca sierpnia planujemy ostatecznie ogłosić kandydata z naszego ramienia na prezydenta Bełchatowa oraz ewentualne zawarte koalicje.

Dziękuję za rozmowę. Z Markiem Olszewskim rozmawiał Andrzej Kurzawa.

.
Tagi: Marek Olszewski, Kukiz 15 Bełchatów, wybory 2018 Bełchatów, Kukizowcy w Bełchatowie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Ogromne poparcie dla Kukiz 15 zakończyło się sukcesem : 0 mandatów do rady powiatu i miasta i osobista "klęska" M. Olszewskiego startującego z list ZB
  Autor:i po ptokach Data: 2018-12-19 12:45:08
 • K'15 to jedyna sensowna opcja biorąc całokształt dotychczasowych poczynań dotychczasowych ekip. Ludzie obudźcie się i zacznijcie sami decydować czy chcecie poprawy czy modelu dotychczasowego. Postulat partycypacji w zarządzaniu swoim środowiskiem/miastem/gminą - jak najbardziej, tylko czy realny w obecnym systemie?
  Autor:wiluś Data: 2018-08-15 21:20:42
 • Wybierzcie Gryczkę, będzie wesoło. Wszystkich zaprosi do piaskownicy i dziadki i babki będą lepić babki, a niektórych raz nan rok w wózku dowiezie.
  Autor:Śmieszek Data: 2018-08-15 10:25:22
 • Udział Obywateli W polityce lokalnej co to znaczy? NIE ściemniajcie. Proszę wytłumaczyć. Widzę że propagandą śmierdzi.
  Autor:fxs Data: 2018-08-15 08:18:13
 • Ja uważam że Marek Olszewski powinien zostać prezydentem Bełchatowa. Jest znany lubiany ma kompetencje nie śpiewa przy goleniu. Myje nogi przed pójściem spać. Ja głosuje na Marka :) Marek jesteś naszą nadzieją :)
  Autor:Radziszewski Data: 2018-08-15 01:24:47
 • Póki co żaden kandydat nie ma mojego poparcia- ani ta ze szkoky dyrektorka, ani były wiceprezydent prawa ręka chrzanowskiego ani ta obecna słaba i ten z Peło. Czekam
  Autor:Nicto Data: 2018-08-14 22:57:46
 • No to czekam na kandydata, bo narazie nie ma na kogo głosować?
  Autor:Ciekawy Data: 2018-08-14 21:18:04
 • Zośka, to jeseś głucha i ślepa, chociaż nie po prostu głupia
  Autor:obserwator Data: 2018-08-14 21:16:02
 • Kukiz??? Nie znam!
  Autor:Zośka Data: 2018-08-14 16:58:31
 • Pani prezydent idzie z własnego komitetu, z tego co słychać w kuluarach. Będzie zapewne zabiegała o poparcie ale chyba nie Kukiza.
  Autor:radny Data: 2018-08-14 15:50:44
 • A ten nowy nabytek Czechowskiej to kto to? Słyszałem że jakiś mądrala ze Zduńskiej Woli właśnie od Kukiza. Zna ktoś może temat.
  Autor:dawid Data: 2018-08-14 13:55:14
 • Armia Krajowa kontra Milicja Obywatelska, dobre :). A tak poważnie - "Kukizowcy są otwarci na wszystkich", ciekawe kto z nimi pójdzie wiedząc, że nie dostaną żadnych stanowisk. To bezmózgi, ja idę z ich byłymi członkami, oni chociaż załatwią mi pracę a i Kleszczów chcą uczciwie okroić.
  Autor:AK v MO Data: 2018-08-14 13:41:17
 • Czy Pani Prezydent jest ze stowarzyszeniem KUKIZ?
  Autor:jAREK Data: 2018-08-14 12:08:25
 • Smart City-brzmi ciekawie
  Autor:wirek Data: 2018-08-14 10:35:22
 • W tych wyborach liczę na Kukiza.
  Autor:patriota Data: 2018-08-14 10:17:21
go to top