Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 23 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem
Data dodania: 2018-07-28 11:37:52
Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem
Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem Zaćmienie Księżyca nad Bełchatowem
Źródło zdjęcia: JK
Zjawisko można było zaobserwować już od godziny 20:30, a trwało prawie 2 godziny. W niektórych miejscach Polski nie było ono widoczne. Bełchatowianie jednak mieli to szczęście i mogli obserwować zaćmienie.

Gołym okiem było można zaobserwować zaćmienie Księżyca. Ci, którzy nie mogli wyjść z domu, takie zjawisko mogli zobaczyć w relacji na żywo, którą prowadziła NASA.
. Następne tak długie zaćmienie będzie można obejrzeć za co najmniej 100 lat. Osoby, które nie widziały, muszą żałować pięknego i niecodziennego widoku. Księżyc był najbardziej odsunięty od Ziemi, a Ziemia znajdowała się najbliżej Słońca. Dla spostrzegawczych nie było problem, aby rozszyfrowali małą kropkę pod Księżycem. To był Mars. Osoby dysponujące sprzętem do oglądania gwiazd mogły zaobserwować również Jowisza i Saturn.

Nam udało się fotografować nietypowe zjawisko w miejscu wyznaczonym przez Bełchatowską Grupę Centrum Monitoringu i Ostrzeżeń Pogodowych. Wraz z nimi i z grupą Bełchatowian przyglądaliśmy się fazie zaćmienia. Zapraszamy do fotorelacji.

Link do fotorelacji - https://photos.google.com/share/AF1QipOh4XH6zw9zt4FoXR7E4iw4WvohriMudCEvIcRH-nBDEdUlm-HA0KyAFLiRIEUNaw?key=azd6Vy0yRFVta0w0cHpoSXEzTmRqNE9wcWlKQ2hB

JK
Tagi: zacmienie, ksiezyc, mars, jowisz, nasa, gwiazdy, belchatow, astronomia
go to top