Nie znają przepisów ruchu drogowego? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 23 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Nie znają przepisów ruchu drogowego?
Data dodania: 2018-07-21 15:27:05
Nie znają przepisów ruchu drogowego?
Źródło zdjęcia: JK
Do częstych kolizji na osiedlach dochodzi przez brak znajomości przepisów ruchu drogowego.

Większość kierowców jeździ na pamięć i na tak zwane "bo wydaje mi się". Przepisy panujące na osiedlach są trudne do zrozumienia dla niektórych kierowców. Prędkość dopuszczalna to 20km/h, więc używanie klaksonu na kierowcę stosującego się do tej prędkości jest wykroczeniem. Wyprzedzić też nie możemy.

Idący pieszy całą szerokością drogi? Owszem ma takie prawo i należy mu ustąpić pierwszeństwa.
. Zatrzymać możemy się tylko w miejscach wyznaczonych. Parking przy bloku na każdym osiedlu musi być oznaczony, inaczej nie jest miejscem postojowym. Co z sąsiadem, który parkuje na dwóch miejscach? Według przepisów linia wydzielająca miejsce parkingowe ma kolor biały. Parking wyłożone kostką zazwyczaj kolor linii mają CZERWONY, czyli nie są to linie wydzielające miejsca parkingowe.

Największą wpadka wśród kierowców na osiedlach jest brak ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Wymuszanie to codzienność. Gdy na skrzyżowaniu nie ma znaków należy pamiętać o zasadzie prawej ręki. Czyli osoba nadjeżdżająca z prawej strony ma pierwszeństwo przejazdu.

Do częstych stłuczek dochodzi na osiedlu Dolnośląskim przy bloku 306, gdzie kierowcy często jeżdżą 50km/h i myślą, że jadąc długą prostą drogą, mają pierwszeństwo. Do podobnych sytuacji dochodzi na osiedlu Binków. Za niedostosowanie się do przepisów grożą mandaty.

JK
Tagi: wypadek, kolizja, przepisy, osiedle, belchatow
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • A gdzie są służby drogowe w mieście. W inżynierii miejskiej nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Chwalą się piętnastoletnim stazem w niewiedzy.
  Autor:Kierowca Data: 2018-07-21 21:23:26
 • Tu chyba jest mowa nie o 306. Tylko ten blok ze sklepem mięsnym. Tam obowiązywała zasada prawej ręki - nie było znaku. Prawie nikt się nie stosował, a jak się człowiek zatrzymał to zdziwieni byli ci co wyjeżdżali spod tego bloku.
  Autor:no name Data: 2018-07-21 18:50:09
 • Kolego z dolnośląskiego. Jeśli chodzi o skrzyżowania obok bloku 306 to zupełnie nie masz racji. Dopiero teraz jest zmiana organizacji i jest znak postawiony (zasada prawej ręki) a wcześniej to była droga główna :) i nie obowiązywała zasada prawej ręki ;)
  Autor:kierowca Data: 2018-07-21 17:45:24
 • To nie jest tylko problem w Bełchatowie , to jest PROBLEM w całej Polsce !! Ludzie w Polsce (piesi , kierowcy , rowerzyści ) mają przepisy ogólnie mówiąc głęboko w d.... ! to jest taka Polska mentalność przepisy są po to , aby je łamać!!!!
  Autor:apsik666 Data: 2018-07-21 17:17:01
 • 306 to plac nauki dla kierowcow. Nie mieli znakow zasada prawej reki nie dzialala maja znak nadal to samo. kierowcy nalezy sie doszkalac.
  Autor:milicjant Data: 2018-07-21 15:52:11
go to top