Bezdomni bełchatowianie piją denaturat - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 23 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Bezdomni bełchatowianie piją denaturat
Data dodania: 2018-07-21 15:16:59
Bezdomni bełchatowianie piją denaturat
Źródło zdjęcia: JK
Problem alkoholizmu był i jest ogólnie znany. Niemalże na każdej ulicy, pod każdym blokiem można zauważyć obraz "upojenia alkoholowego".

Piją nie tylko mężczyźni ale i kobiety. Nie ważna jest pora dnia, bo widok pijącej grupy w centrum miasta, w parku czy osiedlu można zaobserwować zawsze.

Co piją?
Wino, wódka, piwo są drogie. Piją więc denaturat, wśród grupy osób uzależnionych od alkoholu to tak zwany "drink".
Zazwyczaj rozcienczają go z napojem czy wodą, ale tylko po to, aby inni nie domyślili się co piją.


Co na to straż miejska i policja?
Nic! Przy większości zgłaszanych interwencji przyjeżdżają, bo muszą, ale kończy się to tylko upomnieniami.
Gdyby taka osoba dostała mandat za spożywanie alkoholu to i tak by nie został zapłacony, więc mogą swobodnie pić dalej i przesiadywać pod blokami w parkach czy za śmietnikami.
Denaturat nie jest alkoholem i taki "napój" mogą spożywać bez konsekwencji, dlatego służby porządkowe są bezradne, a osoby spożywające "drinki" wykorzystują tę wiedzę.

Czasami strach przejść obok takich osób, bo zaczynają się dogryzki. Widok osób, które spożywają alkohol o godzinie 12:00, gdy spacerujemy z dziećmi, nie jest zbyt przyjemny.
Rozrzucone butelki, ubrania i śmieci to widok z okna na każdym osiedlu. Osoby po "drinku" zachowują się głośno i swoje potrzeby załatwiają wszędzie.
Taki widok najczęściej można zaobserwować w parku przy muzeum, na przejściu ulicy Nadrzecznej, w parku na osiedlu Dolnośląskim, w parku na osiedlu Binków, czy przy osiedlowych sklepach i klatkach schodowych.
Z relacji jednego z mieszkańców osiedla Łąkowa wynika, że Schronisko dla Osób Bezdomnych mieszczące się przy starej Odrze, to dla nich zbawienie.
Widok pijanych tam osób za budynkiem to codzienność.

Czy mają "okres ochronny", że mogą spożywać alkohol i później iść spać? Wulgaryzmy, złe zachowanie, śmiecenie to norma.
Warto wspomnieć, że okres ochronny dla osób bezdomnych zaczyna się zazwyczaj od 1 listopada i trwa do 31 marca, kiedy na dworze jest już zimno. Podczas takiego okresu, te osoby mogą przebywać w schronisku nawet pod wpływem alkoholu.
Mieszkańcy mają już dość OSIEDLOWYCH BARMANÓW. Do czasu gdy Polskie prawo nie stwierdzi, że denaturat to też alkohol, lub znajdzie inny sposób na pozbycie się tego problemu, to takie sytuacje będą się powtarzać, a służby będą nadal przyjeżdżać tylko na rutynowe kontrole "w odwiedziny do starych znajomych".

JK
Tagi: alkohol, drink, denaturat, prawo, policja, straż miejska, bezdomni, belchatow
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Smrody jezdza tez mzk zarazki roznosza
  Autor:Kamo Data: 2018-07-30 14:51:59
 • Schronisko dla bezdomnych w środku miasta to jest w ogóle chory pomysł! Może pani prezedent lub inni urzędnicy nie widzą co się dzieje w okolicach tego przybytku od rana bo siedzą w swoich pokoikach i zajmują się bezużytecznymi rzeczami. Dzieci idące do szkoły boją się czy ich nikt nie zaczepi o 50 groszy. Smród, wiecznie zajęte przez brudasow i smierdziuchow ławki przystankowe. Może w końcu ktoś zrobi porządek????
  Autor:Anita Data: 2018-07-23 10:28:48
 • Żaden kraj na świecie nie rozwiązał tego problemu. Bezdomny nie dostanie mandatu bo prawo pozwala tylko na wypisanie mandatu gotówkowego a żaden z nich nie ma pieniędzy. Wszyscy się żalą na złe zachowanie ale do podjęcia skutecznej interwencji potrzeba świadka i wtedy buzie tych oburzonych się zamykają, nikt nic nie widział, nie słyszał.
  Autor:Wujo Data: 2018-07-23 10:26:37
 • Prawda jest taka, że Polacy rzucili się na alkohol jak świnie do wodopoju. Krecią robotę zrobiła też reklama piwa, które dla wielu alkoholem nie jest mino że zwykle bywa 5-7%. Zaczynają coraz młodsi i to mnie przeraża najbardziej. Najciekawsze jest to, że wszyscy wiedzą skąd się bierze alkoholizm, ale każdy uważa siebie za odpornego na tę chorobę. Mało tego, brakuje pieniędzy na leczenie ludzi, którzy swoim chorobom nie zawinili i bardzo pragną żyć ale na - nie ukrywajmy - nieskuteczne leczenie alkoholików musi starczyć. A oni z odwyku prosto do meliny. A może wysłać ich na przymusowe roboty? A na poganiacza zastosować cięty bat? Może to brzydko zabrzmi ale Hitler miał na takich radę. Polaku gdzie się podziała Twoja kultura picia?
  Autor:Ferduś Data: 2018-07-22 17:44:32
 • A może by jakiś projekt obywatelski pół litra dla każdego potrzebującego?
  Autor:Xmen Data: 2018-07-22 08:33:28
 • U nas w klatce nasrane za przeproszeniem jest ,sikają jak sie schodzi do piwnicy... Domofony są ale zamek czesto jest wyłamywany... My płacimy a oni tak robią ... A już nie wspomne o Mzk jeżdżą smierdziele ciul wie czy mają wszy czy jakaś chorobe,narąbani...
  Autor:Katt Data: 2018-07-21 17:17:16
 • W parku na binkowie to nie bezdomni ale młodzież codziennie imprezuje a policja i straż miejska tez ma to w ****ie. Jeżdżą z pogadankach po szkołach żeby szumu narobić, a na prawdziwe problemy przymykają oczy.
  Autor:Psy Data: 2018-07-21 16:11:48
 • Na każdej ulicy i pod każdym blokiem? Ciekawe, bo nie zauważyłam. I nieważne pisze się łącznie. Te niby artykuły piszą tumany, które nawet podstaw ortografii nie znają.
  Autor:Xxx Data: 2018-07-21 16:05:00
 • nie napisaliscie ze chlaja jeszcze na przystankach i pelno jest butelek po denaturacie a policja nie robi nic
  Autor:waclaw Data: 2018-07-21 15:59:51
 • a czy ktos pisze ze chodzi o pania ? nam ja bo to jej codzienny postoj na wino i dwa piwa . to sa menele margines sami sobie wybrali takie zycie wg nie jest mi szkoda tego spoleczenstwa
  Autor:dogosc Data: 2018-07-21 15:50:27
 • Ta pani nie mieszka w schronisku ze zdjecia a ci co tak laza i pija to bezdomni nie mieszkajacy w schronisku
  Autor:gosc Data: 2018-07-21 15:41:36
go to top