Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu
Data dodania: 2018-06-18 21:25:33
Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu
Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu Uwaga! Remont drogi, utrudnienia i brak właściwego oznakowania dróg zamkniętych dla ruchu
Źródło zdjęcia: GW
Trwają prace remontowe drogi wojewódzkiej numer 484 Bełchatów - Kamieńsk.

Kierowcy decydujący się na przejazd tą drogą na odcinkach przejezdnych, są przygotowani na utrudnienia w ruchu w postaci dodatkowej sygnalizacji świetlnej, ruchu wahadłowego, przejazd maszyn ciężkich i chwilowych blokad drogi. Ci którzy nie chcą się narażać na powyższe utrudnienia wybierają objazdy.

Jednak Ci którzy juz zdecydowali się na przejazd tą drogą i są przygotowani na utrudnienia, nie koniecznie muszą być zadowoleni z braku oznakowania na odcinkach okresowo wyłączanych z ruchu. Nie należy do przyjemności wjechanie w drogę zamkniętą dla ruchu, bo właśnie jest nakładana warstwa asfaltu i ruch jest zamknięty na obydwu pasach.
. Po kilkuminutowej trasie, możemy zostać zatrzymani i poinformowani przez miłego pana, że tą drogą nie przejedziemy.

Taka sytuacja ma miejsce na odcinku Kalisko - Szpinalów. Droga od Szpinalowa do Kamieńska już od dłuższego czasu jest całkowicie wyłączona z ruchu i odcinkiem drogi do Szpinalowa przemieszczają się zazwyczaj mieszkańcy okolicznych wsi.

Drogowcy nie zadali sobie trudu aby w kilkugodzinnych okresach wyłączeń z ruchu odcinka Kalisko - Szpinalów postawić tymczasowe znaki drogowe informujące kierowców, że tą drogą nie przejadą i po kilkukilometrowej jeździe tą drogą, może się okazać, że będą musieli zawrócić i jechać wielokilometrowym objazdem.

Zachęcamy do omijania tej trasy w najbliższych dniach, a jeśli ktoś musi nią jechać to do wybierania objazdu na przykład drogą z Kaliska w kierunku Parzniewic i w zależności dokąd kto zmierza, później jechać np. przez Gałkowice Stare, również do ośrodka Góra Kamieńsk.

Dodatkowo informujemy o braku oznakowań przy kilkucentymetrowych progach na styku nowo położonego asfaltu ze starym, na których to można poważnie uszkodzić układ jezdny samochodu, oczywiście jadąc z prędkością przepisową. Takie sytuacje mają miejsce na całym odcinku remontowanej drogi i to od początku jej remontu.

Wszyscy kierowcy rozumieją, że drogę trzeba remontować, żeby mieć ją lepszą i wygodniejszą to utrudnienia muszą być, ale "pułapki" na drodze nie należą do przyjemności i do drogowców zwracamy się również z prośbą o zrozumienie tej drugiej strony czyli kierowców.

GW
Tagi: Remont drogi, utrudnienia, brak właściwego oznakowania, dróg zamkniętych dla ruchu, Bełćhatów, Kamieńsk, Kalisko, Szpinalów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • DROGA ZBUDOWANA NA MIANO 21 WIEKU ZA DUŻE PIENIĄDZE KTOŚ KTO PROJEKTOWAŁ TOM PRZEBUDOWĘ ZAPOMNIAŁ O MIESZKAŃCACH SZPINALÓW GÓRNY GDZIE ZAPOMNIANO O PRZYSTANKU LUB BEZPIECZNEGO DOJŚCIA DO NIEGO GDZIE NA TYM ODCINKU DROGI DOSZŁO DO BARDZO WIELU WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH Z UWAGI TEGO RODZICE DO PRZYSTANKU WOŻĄ SWOJE DZIECI SAMOCHODAMI NATĘŻENIE RUCH CIĘŻKIEGO JEST OGROMNE CO ZAPEWNE ZOSTAŁO SPRAWDZONE PRZEZ ZARZĄD DRUG POMIMO TO ŻE PISMA O CHODNIK BYŁY WYSYŁANE DO ZARZĄDU PARĘ LAT. PARĘ ZŁOTYCH WIĘCEJ I TROCHĘ DOBREJ WOLI PRZEJŚCIA DLA GADÓW POD DROGĄ SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ ŻYCIE LUDZKIE.
    Autor:MSZ Data: 2018-11-20 22:09:41
  • Może ktoś w końcu poda termin uruchomienia 484 do Kamieńska
    Autor:GTM Data: 2018-10-30 16:48:43
go to top