Zatrzymany złodziej przyczepki - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 27 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Zatrzymany złodziej przyczepki
Data dodania: 2018-05-16 12:50:01
Zatrzymany złodziej przyczepki
Źródło zdjęcia: KPP Bełchatów
Policjanci zatrzymali 22-letniego złodzieja przyczepki samochodowej wraz ze znajdującym się na niej nawozem.

Do kradzieży doszło 14 maja 2018 roku przed północą. Mieszkaniec Zelowa wykonując nocne prace polowe na terenie miejscowości Ignaców (gm. Zelów), pozostawił na wjeździe na pole przyczepkę samochodową, na której znajdowało się około 7 worków nawozu. Sam w tym czasie zajmował się rozsiewaniem i nawet nie wiedział że doszło do kradzieży. O przestępstwie zawiadomił policjantów jego brat, który minął się z samochodem osobowym ciągnącym jego przyczepką.
. Mężczyzna zapamiętał dwie pierwsze litery tablic rejestracyjnych. Kiedy zadzwonił do brata zapytać komu pożyczył pojazd, okazało się, że ten o niczym nie wie. Wówczas zawrócił za osobówką informując jednocześnie o sprawie zelowskich funkcjonariuszy.

W działania od początku zaangażowali się dzielnicowi, którzy jeździli i sprawdzali okoliczne miejscowości. Po kilku godzinach, policjanci namierzyli przed jedną z posesji samochód osobowy z hakiem holowniczym na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. Z uwagi na nocną porę, dalsze czynności kontynuowano od rana. Podczas przeszukania posesji, ujawniono 5 worków nawozu. Do przestępstwa przyznał się 22-letni mężczyzna.

Jak ustalono, w kradzieży brał również udział jego sąsiad, u którego ukryta była skradziona przyczepka. Odzyskane łupy powróciły już do właściciela. Ich wartość oszacował na 1700 złotych.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

KPP Bełchatów / ES

Powiązany artykuł:

Poszukiwany złodziej
Data dodania: 2018-05-15 08:49:12
http://www.zelow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=249030

.
Tagi: złodziej, poszukiwany, przyczepka samochodowa, Zelów, Ignaców, powiat bełchatowski
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top