Bełchatów dla niewidomych - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 20 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Bełchatów dla niewidomych
Data dodania: 2018-05-10 14:10:30
Bełchatów dla niewidomych
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Przy przejściach dla pieszych montowane są specjalne płyty z wypustkami, które mają ułatwić osobom niewidomym i niedowidzącym bezpieczne przejście przez jezdnię. Takie oznakowania znajdą się w około dwudziestu miejscach, wszystkie na trasach w projektu „Energia, natura, tradycja – na bełchatowskim szlaku”.

Według okulistów kolor żółty jest ostatnim kolorem, który człowiek dostrzega przed całkowitą utratą wzroku, stąd montowane płyty są w takim właśnie kolorze.
. Z kolei dla osób niewidomych wypukłe, okrągłe punkty na chodniku są sygnałem, że coś zmienia się w otoczeniu.

Nowe oznakowanie pojawia się w około dwudziestu miejscach w Bełchatowie, m.in. na ul. Okrzei (w okolicach Jabłoniowego Sadu), Dąbrowskiego czy Kościuszki (przy budynku Urzędu Miasta). 

Belchatow.pl / ES
Tagi: osoby niewidome, przejścia dla pieszych, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Nareszcie zlikwidowali ten wysoki podjazd do Urzędu Miasta na ul. Kościuszki od strony ul. Mielczarskiego. Trzy lata temu było zgłoszone, że żaden wózek inwalidzki tam nie podjedzie. Nie było żadnego odzewu. Teraz przydałoby się namalować pasy i zrobić przejście dla pieszych na ul. Kwiatowej obok Megawatu. Jedno przejście obok Liceum, drugie przy rondzie, a na przystanek i do przedszkola z os. Wolność ludzie przechodzą jak złodzieje - ukradkiem z ulicy (Józefa Wieczorkiewicza) obecnie Konrada Leśniewskiego. Może przed wyborami udało się to załatwić dla mieszkańców. Tym bardziej, że zakończenie w/w ulicy przy Dąbrowskiego posiada pasy i przejście dla pieszych na małe targowisko. Na tym samym odcinku ul. Dąbrowskiego mogą być trzy przejścia, a na ul. Kwiatowej ludzie spieszą się na MZK lub z dziećmi do przedszkola a póżniej do pracy to muszą biec do dwóch odległych przejść. Prosimy info BAI o interwencję.
    Autor:przechodzień Data: 2018-05-11 18:45:14
go to top