Zapomniałeś się rozliczyć? Grozi Ci wysoka kara! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Zapomniałeś się rozliczyć? Grozi Ci wysoka kara!
Data dodania: 2018-05-10 08:46:27
Zapomniałeś się rozliczyć? Grozi Ci wysoka kara!
Źródło zdjęcia: pixabay
Obowiązkiem podatnika jest wywiązanie się ze złożenia zeznania rocznego w ustawowych terminach. Jak co roku do Urzędu Skarbowego zgłaszają się osoby, które o tej istotnej dość sprawie zapomniały.

Nieterminowe złożenie zeznania rocznego może być potraktowane jako wykroczenie skarbowe albo jako przestępstwo skarbowe.  Z wykroczeniem skarbowym będziesz miał do czynienie, gdy kwota, na którą uszczupliłeś lub naraziłeś na uszczuplenie należność publiczno-prawną nie przekracza 5 krotności minimalnego wynagrodzenia.

"Kodeks karny skarbowy przewiduje, że z wykroczeniem mamy do czynienia, jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.
. W 2018 roku kwota ta wynosi 10.500,00 zł (5x 2.100,00 zł) będziemy mieć do czynienia z wykroczeniem skarbowym. W takiej sytuacji konsekwencja w postaci grzywny za wykroczenie skarbowe wymierzona przez urząd skarbowy mandatem ( w wysokości od 210,00 zł do 4.200,00 zł). Natomiast w sytuacji, w której podatnik odmówi przyjęcia mandatu i sprawa trafi do sądu, który będzie rozstrzygał sprawę grzywna wymierzona przez sąd wyrokiem może być już znacznie większa, i wynosić od 210,00 zł do 42.000,00 zł."
- informuje serwis pit.pl.

Pit.pl / ES
Tagi: rozliczenia, urząd skarbowy, kary, przestępstwo
go to top