8-latka dotkliwie pogryziona przez psa sąsiadów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
8-latka dotkliwie pogryziona przez psa sąsiadów
Data dodania: 2018-05-08 11:25:41
8-latka dotkliwie pogryziona przez psa sąsiadów
Źródło zdjęcia: pixabay
W tegoroczny weekend majowy doszło do groźnego w skutkach zdarzenia z udziałem zwierzęcia pozostawionego bez należytego nadzoru. Pies rasy owczarek niemiecki, po wydostaniu się z kojca, zaatakował 8-letnią dziewczynkę bawiącą się na terenie sąsiedniej posesji. Na skutek doznanych obrażeń dziecko trafiło do szpitala.

Policjanci badający okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury ustalili, że 4 maja 2018r na 8-letnią dziewczynkę bawiącą się na podwórzu rzucił się pies sąsiadów.
. Owczarek niemiecki po wydostaniu się ze kojca i przejściu po siatką swojej posesji ugryzł ośmiolatkę w rękę i tylną część głowy. W związku z doznanymi ranami szarpanymi, dziewczynka trafiła pod opiekę lekarzy chirurgów. Konieczne było zszycie ran.

Życiu dziewczynki obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponieważ właściciele czworonoga nie posiadali dowodu szczepienia ich pupila, owczarek zabrany został na kwarantannę do schroniska dla zwierząt.

Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że właściciele psa nie dopełnili wymogów związanych z właściwym trzymaniem zwierzęcia, grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności za narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci apelują!!!!

- właściciele ponoszą pełną odpowiedzialność tak za warunki przetrzymywania jak i zachowanie ich zwierząt;
- psa można spuszczać ze smyczy tylko w miejscu mało uczęszczanym przez ludzi (oczywiście z zachowaniem pełnej kontroli nad nim) lub w miejscu specjalnie do tego wyznaczonym;
- powinniśmy posiadać aktualny dowód szczepień naszego pupila;
- jesteśmy zobowiązani do usuwania odchodów po naszym zwierzęciu jeśli pozostawione są one na terenach ogólnego użytku;
- Nie spełnienie powyższych wymogów skutkować może nałożeniem grzywny, niezależnie od odpowiedzialności za wyrządzone przez zwierzę szkody.

Policja łódzka / ES
Tagi: pogryziona, 8-latka, Łódź, owczarek niemiecki
go to top