Obchody Konstytucji 3 Maja w Bełchatowie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Obchody Konstytucji 3 Maja w Bełchatowie
Data dodania: 2018-05-02 10:55:01
Obchody Konstytucji 3 Maja w Bełchatowie
Źródło zdjęcia: Miasto Bełchatów
Tegoroczna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku jest doskonałą okazją do mówienia o niepodległości Polski w setną rocznicę jej odzyskania.

W Bełchatowie obchody 3 Maja rozpoczną się o godzinie 11:30 Uroczystością Patriotyczną oraz złożeniem kwiatów pod tablicą Konstytucji 3 Maja Parafia NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie. Następnie o godzinie 12:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Miejskie obchody to także wydarzenia sportowe.
. 8 maja odbędzie się czwarty Bieg Konstytucji 3 Maja. Wystartują w nim uczniowie szkół podstawowych, klas I-III. Dzieci będą mieć do pokonania dystans 300 lub 500 metrów. Zawodnicy spotkają się punktualnie o godz. 10:00 w parku Olszewskich. Na 12 maja planowany jest turniej piłki nożnej pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Młodzi piłkarze rozgrywki rozpoczną o godz. 9:00 na drugim boisku treningowym. Tego samego dnia, z tym że o godz. 10:00 i w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się turniej szachowy.

Od 4 maja w siedzibie głównej biblioteki będzie można oglądać wystawę prac Anety Dobrowolskiej „Niepodległe szkice – portrety Józefa Piłsudskiego”.

Miasto Bełchatów / ES
Tagi: 3 Maja, obchody, święto Konstytucji
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Robert Ty czytaj ze zrozumieniem - tu nie chodzi o inne myślenie czy jak wolisz poglądy ,tylko o druzgocące decyzje,niszczące nasz dorobek pokoleniowy, udokumentowane a niektóre niewyjaśnione ale pozostawione bezkarnie.A przecież na stanowiska wybieramy ludzi inteligentnych chociażby dlatego,że powierzamy im naszą przyszłość nasz rozwój nie stagnację.Owszem bulwersuje mnie to,że taki jeden z drugim tak się trzyma stołka że niedługo dotrwa do emerytury bezowocnie a jeszcze kombinuje jakby najdłużej pianę bić.
    Autor:Beata Data: 2018-05-03 14:36:26
  • Oj Beatko droga czas zmienić lekarza. I dziwić się, że nawet w rodzinach są kłótnie przez politykę skoro takie osoby jak Ty uważają, że inni mający inne poglądy są źli, tylko dla tego, że myślą troszkę inaczej - to jest wg. mnie najlepszy przykład niszczenia ojczyzny.
    Autor:Robert Data: 2018-05-03 11:54:35
  • Ojczyzno ma-tyle razy we krwi skąpana-ach jak wielka jest twoja rana.Jakże długo cierpienie twe trwa.Tyle razy pragnęłaś wolności-tyle razy tłumił ją kat.Ale zawsze czynił to obcy,a dziś brata zabija brat. Nie możemy dopuścić do tego,żeby partia przegrana PO i każda inna,która mieni się przyjazną a okazywała się wrogiem niszczącym nasz dorobek pokoleń mimo degradacji ,wciąż jest na fali wzniecając zamęt głośnymi krzykami za naszą kasę.
    Autor:Beata Data: 2018-05-03 07:58:56
go to top