Uwaga. Wyłudzają pieniądze dzwoniąc z zagranicy!!! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 20 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Uwaga. Wyłudzają pieniądze dzwoniąc z zagranicy!!!
Data dodania: 2018-04-30 17:28:34
Uwaga. Wyłudzają pieniądze dzwoniąc z zagranicy!!!
Źródło zdjęcia: efotogaleria.pl
Ostatnio pojawiła się fala telefonów wykonywanych z zagranicy z numerów przypominających rodzime kierunkowe.

Naciągacze tym razem dzwonią do nas nie tylko z Kuby, jak to miało miejsce jeszcze do niedawna, ale również z Papui nowej Gwinei mającej zestaw pierwszych cyfr taki sam, jak stacjonarny numer z Wielkopolski.

Firmy telekomunikacyjne ostrzegają swoich klientów przed odbieraniem nieznanych numerów telefonów.

Proceder polega na tym, że oszuści wykonują bardzo krótkie połączenie i rozłączają się już po pierwszym sygnale, abyśmy nie zdążyli odebrać. Na telefonie wyświetla się informacja o nieodebranym połączeniu. W starszych modelach wyświetli się po prostu numer, który może wyglądać bardzo podobnie do stacjonarnego z wielkopolski.
. Na smartfonach może się pojawić dodatkowa, informacja o tym, że połączenie pochodziło np. z Papui Nowej Gwinei. Bądźmy ostrożni, bo nieuwagę możemy przypłacić słonym rachunkiem. Telefony od naciągaczy pochodzą bardzo często z numerów specjalnych, które są o wiele droższe od standardowych.

Pamiętajmy, nawet jeżeli numer wygląda swojsko, jak np. +22 to może oznaczać, że to telefon z Gambii, Burkina Faso lub Beninu.

Najkorzystniejsze rozwiązanie, to zablokować numery z zagranicy, jeśli nie spodziewamy się takowych. Jeśli spodziewamy się ich, to zastanówmy się chwilę, zanim odbieżemy, lub oddzwonimy na nieznajomy numer telefomu!!!

GW

źródło informacji:
Facebook bystryjanusz.net/biuroprasowe.orange.pl

Podobne artykuły:

Nie odbieraj telefonu od nieznajomego a zachowasz pieniądze
Data dodania: 2017-02-06 11:24:21
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=243582

.
Tagi: Nie odbieraj telefonu od nieznajomego, Wyłudzają pieniądze dzwoniąc z zagranicy
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • a co na to operator ????
    Autor:bolek Data: 2018-04-30 18:38:52
  • Jak numer 22....... nie będzie z zagranicy to i tak będzie to jakiś telemarketer, który próbuje Ci coś sprzedać. Ja już od lat nie odbieram obcych numerów. Można? Można.
    Autor:Andrzej Data: 2018-04-30 17:45:39
go to top