Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim
Data dodania: 2018-04-30 14:53:34
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim
Źródło zdjęcia: pixabay
Trwający weekend majowy jest jednym z najdłuższych od wielu lat. Niestety tylko w ciągu ostatnich dni bełchatowscy policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców.

Pierwsze zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy, który na dodatek kierował mimo sądowego zakazu miało miejsce 27 kwietnia o godz. 14.50 na skrzyżowaniu Alei Wyszyńskiego z ul. Wojska Polskiego w Bełchatowie. Nierozsądny kierowca Renaulta Scenica, 38-letni bełchatowianin, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej renault Clio doprowadzając do kolizji. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień. Ma za to aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2020 roku.

Z kolei w sobotę, niemalże w południe młodzi mężczyźni zatrzymali jadącego wężykiem kierowcę Forda.
. Do tego zdarzenia doszło na drodze relacji Piaski – Chabielice, na terenie KWB Bełchatów. Jak się okazało, 64-letni mieszkaniec gminy Bełchatów kierował  mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Interweniujący policjanci na miejscu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast wczoraj, 29 kwietnia br. tuż przed godz. 21.00 policjanci z Ruśca udali się na ul. Wieluńską, gdzie załoga karetki pogotowia zatrzymała kierowcę Peugeota, którego styl jazdy wskazywał, że może się on znajdować pod działaniem alkoholu. Dodatkowo podczas rozmowy z kierowcą ratownicy czuli wyraźną woń alkoholu. Podczas kiedy załoga informowała o zajściu Policję, mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. Nie uniknie on jednak odpowiedzialności, gdyż Policja ustaliła już jego dane.

Za kierowanie po pijaku odpowie również 38-letni obywatel Ukrainy zatrzymany wczoraj, o godz. 21.30 na ul. Pabianickiej w Bełchatowie. W jego zatrzymaniu pomogła policjantka, która przebywała na „wolnym”. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Został on również zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KPP Bełchatów / ES
Tagi: pijani kierowcy, powiat, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • A czy Policja z Bełchatowa pochwaliła się już wyczynem swojego kolegi z wydziału patrolowo-interwencyjnego, którego pijanego za kółkiem zatrzymali Policjanci z Kamieńska ?
    Autor:XXX Data: 2018-05-01 22:51:40
go to top