Ekologiczne MZK w Bełchatowie – ogłoszono przetarg - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 20 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Ekologiczne MZK w Bełchatowie – ogłoszono przetarg
Data dodania: 2018-04-17 09:45:54
Ekologiczne MZK w Bełchatowie – ogłoszono przetarg
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Miasto Bełchatów ogłosiło przetarg na zakup sześć niskoemisyjnych autobusów. Nowoczesne MZK mogą pojawić się w Bełchatowie na początku przyszłego roku.

W ostatnich miesiącach Miejski Zakład Komunikacji testował trzy autobusy. W marcu pasażerów woził elektryczny ursus, wcześniej na testach był hybrydowy solaris i niskoemisyjny autosan.
.

Nowoczesne wozy wzbogacą tabor MZK, który liczy w tej chwili 19 autobusów, a docelowo będzie ich 23. Będą obsługiwać najbardziej popularną linię nr 2, ale pojawią się także na innych trasach.

W ubiegłym tygodniu został ogłoszony przetarg. Miasto na oferty czekać będzie do 22 maja. Na zakup taboru wraz z przebudową infrastruktury do obsługi pasażerów miasto dostało z Unii Europejskiej 7 mln 496 tys. zł. Jest to blisko 70 proc. kosztów inwestycji, całość opiewa na 10,8 mln zł.

Belchatow.pl / ES
Tagi: ekologiczne, MZK, Bełchatów, przetarg, zakup
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top