Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 16 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt
Data dodania: 2018-04-13 13:55:53
Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt
Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt Klienci Biedronki oszukiwani! Uważajcie na ten przekręt
Źródło zdjęcia: CERT Polska
Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych do internetowych kont bankowych. Przestępcy posługują się domeną bony-biedronka.com, pod którą znajduje się strona internetowa przypominająca oficjalną stronę tej sieci sklepów. Służy ona do wyłudzania danych do kont bankowych.

Potencjalnym ofiarom prezentowany jest niezbyt starannie przygotowany tekst wraz z banerem, który sugeruje, że w ramach oferty specjalnej możliwe jest zakupienie bonu zniżkowego na 50 zł.
.

Po kliknięciu w baner ofiara jest przekierowywana na stronę podszywającą się pod bramkę płatności Dotpay. Phishingowa strona bardzo przypomina tę oryginalną, a dodatkowo posługuje się certyfikatem SSL wystawionym przez Let’s Encrypt.

Fałszywa bramka prosi ofiarę o wybór swojego banku, aby w następnym kroku zaprezentować imitację formularza logowania do serwisu transakcyjnego. Kiedy użytkownik poda swoje dane, skrypt napisany przez napastników inicjuje równoległą sesję z danym bankiem, loguje się tymi danymi i podejmuje czynności mające na celu wyprowadzenie pieniędzy z konta ofiary na rachunek bankowy podstawiony przez atakujących.

Działający w sieci oszuści stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla internautów. Przede wszystkim dlatego, że stworzone przez nich strony i formularze do złudzenia przypominają te oryginalne. Aby nie paść ich ofiarą trzeba ostrożnie i z rozwagą podchodzić do wszelkich ogłoszeń o promocjach, szczególnie tych, które wymagają od nas wykonania internetowej płatności. Konieczne jest także zwracanie szczególnej uwagi na adres bramki płatności – ta prawdziwa znajduje się pod adresem ssl.dotpay.pl i posiada certyfikat SSL OV.

CERT Polska, Fakt / ES
Tagi: oszustwa, Biedronka, bony, darmowe, internet
go to top