Fałszywy policjant zatrzymał auto do kontroli i zażądał łapówki - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 20 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Fałszywy policjant zatrzymał auto do kontroli i zażądał łapówki
Data dodania: 2018-04-13 11:18:17
Fałszywy policjant zatrzymał auto do kontroli i zażądał łapówki
Źródło zdjęcia: pixabay
66-mężczyzna podając się za policjanta usiłował wyłudzić 500 złotych od kierowcy zatrzymanego do „kontroli drogowej”. Fałszywego policjanta zatrzymali bełchatowscy kryminalni.

O nietypowej kontroli drogowej, która miała miejsce w miejscowości Wdowin, bełchatowską policję zawiadomił 34-letni mieszkaniec gminy Drużbice.

Jak zeznał, 10 kwietnia 2018r około godz. 17.00 wracał z pola ciągnikiem rolniczym. Przed nim samochodem Peugeot Partner jechał jego kolega.
. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez osobę podającą się za policjanta kryminalnego. Mężczyzna ten najpierw zażądał dokumentów od pojazdu, po czym stwierdził, że z uwagi na zły stan techniczny wzywa lawetę z Łodzi. Stwierdził, że może im "odpuścić" jeśli zapłacą mu 500 złotych. Kiedy 34-latek poprosił o okazanie legitymacji służbowej, wówczas rzekomy policjant zawahał się i powiedział, że tym razem im daruje, po czym pozwolił jechać dalej.

- Zawiadamiający opisał wygląd mężczyzny oraz białego fiata 500 na łódzkich numerach rejestracyjnych, którym się poruszał. Dodał także, że nieumundurowany mężczyzna sygnał do zatrzymania podał ręką. Wyjaśniając tę sprawę policjanci zaczęli od ustalenia właściciela pojazdu. Jak się okazało, został sprzedany i nieprzerejestrowany. - informuje KPP Bełchatów.

12 kwietnia w miejscowości Krzepczów w powiecie piotrkowskim, kryminalni "namierzyli" poszukiwane auto i zatrzymali mężczyznę związanego z tą sprawą. To 66-letni łodzianin. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Bełchatów / ES
Tagi: fałszywy policjant, łapówka, Wdowin, Drużbice
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top