Przed turniejem finałowym wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Przed turniejem finałowym wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów
Data dodania: 2018-04-13 10:07:02
Przed turniejem finałowym wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów
Przed turniejem finałowym wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów Przed turniejem finałowym wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów
Źródło zdjęcia: Twitter PGE Skra Bełchatów
W drugim dniu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów 2018 w Kętrzynie w grupie B popołudniowe zmagania otworzył mecz pomiędzy EKS Skrą Bełchatów i KS Gwardią Wrocław.

To dwie drużyny, które w pierwszym dniu rywalizacji wygrały swoje spotkania 3:1. Pojedynek był bardzo zacięty, a o zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break.

Końcówka partii była niezwykle emocjonująca, ale ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli ją podopieczni Radosława Kolanka 16:14. Dzięki drugiemu zwycięstwu podczas zawodów zrobili duży krok w kierunku półfinału.

- To był ciężki mecz, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Mieliśmy świadomość tego, że Gwardia Wrocław to wymagający przeciwnik. To, że jest „świeżakiem” na mistrzostwach Polski nic nie znaczy.
. Na tym etapie każda drużyna jest mocna. W każdym meczu trzeba walczyć o każdą piłkę. W pierwszym i trzecim secie graliśmy bardzo dobrze na zagrywce i w ataku. Wszystko nam wychodziło. Te dwie pozostałe partie - trzecia i czwarta nie ułożyły się po naszej myśli. Przeciwnik narzucił bardzo mocne tempo. Jednak w tie-breaku dopisało nam szczęście i wygraliśmy
- powiedział Marcin Marciniak, MVP meczu.

I dodał - Piątkowy mecz będzie bardzo ważny. Należy się nastawić na bardzo mocne granie, aby w półfinale zaprezentować sto procent swoich możliwości i walczyć o medal.

Przed rozpoczęciem turnieju finałowego wiele osób drużynę z Bełchatowa wymieniało w grupie faworytów. Czy zawodnicy czują presję?

- Nie czujemy presji. Pokonaliśmy wiele mocnych zespołów m.in. z Bydgoszczy, Łodzi. Walczyliśmy jak równy z równy z Warszawą. Tak jak powiedziałem wcześniej walczymy o medale. Mam nadzieję, że uda się nam zdobyć ten upragniony złoty - wyznał młody siatkarz.

PZPS/AG
Tagi: Mistrzostwa Polski Juniorów 2018, Bełchatów, EKS Skra Bełchatów, siatkówka
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top