Uważaj na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 20 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Uważaj na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej
Data dodania: 2018-04-12 08:36:13
Uważaj na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej
Źródło zdjęcia: pixabay
Bądź czujny i uważnie czytaj umowę proponowaną przez sprzedawcę. Często na pozór atrakcyjna oferta zawiera wiele ukrytych niekorzystnych warunków, o których nikt nie wspomina. Nie daj się zaskoczyć!

Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących tzw. uwolnienia rynku energetycznego pozwoliło na swobodny wybór sprzedawcy energii elektrycznej. Niestety, sytuacje tę wykorzystują również nieuczciwi przedstawiciele handlowi. Pojawiły się osoby, które odwiedzając Państwa w domach namawiają do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej oraz do podpisania nowej umowy czy aneksu.
. Co więcej, podając się za „pracowników zakładu energetycznego” chcą być kojarzeni z PGE.

Przekonują, że oferują korzystniejsze warunki sprzedaży. Na pierwszy rzut oka ich oferta może wydawać się atrakcyjna, ponieważ cena za kWh jest nieco niższa. Jednak nie wspominają oni o wielu niekorzystnych dla klienta zapisach ukrytych w umowie. Są to m.in. bardzo wysokie sumy za upomnienia w przypadku spóźnienia się z płatnością, wyższe opłaty handlowe, czy dodatkowe usługi typu ubezpieczenie zdrowotne.

Nie daj się oszukać:

- Zapytaj jaką firmę reprezentuje handlowiec i sprawdź jego tożsamość,
- Sprawdź, co zostało Ci zaproponowane w pakiecie poza energią elektryczną,
- Dokładnie skontroluj wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty,
- Uważnie i na spokojnie przeczytaj umowę przed jej podpisaniem,
- Sprawdź jakie są warunki rozwiązania umowy,
- Zadzwoń na PGE Contact Center 422 222 222.
- Pamiętaj, że w przypadku podpisaniu umowy poza Biurem Obsługi Klienta (np. w domu), zawsze przysługuje prawo do odstąpienia umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Każdy kto poczuje się pokrzywdzony przez nieuczciwego sprzedawcę może powiadomić o tym Rzecznika Praw Konsumenta albo odpowiednią Delegaturę Rzecznika Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

gkpge.pl / ES
Tagi: nieuczciwi sprzedawcy energii, jak nie dać się oszukać
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Trzeba bardzo uważać aby nie narobić sobie problemów
    Autor:Julia Data: 2018-04-15 20:50:32
go to top