Elektrownia jądrowa w Bełchatowie? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Elektrownia jądrowa w Bełchatowie?
Data dodania: 2018-04-11 12:45:37
Elektrownia jądrowa w Bełchatowie?
Źródło zdjęcia: pixabay
Pomorze to dobra lokalizacja na elektrownię jądrową, lecz Bełchatów jest idealnie na to przygotowany. Dobre zaplecze i  kadra jest już przygotowana na Elektrownie jądrową. W obydwóch lokalizacjach zaplecze techniczne jest odpowiednie.

Lokalizację na elektrownie jądrową na Pomorzu wybrano około 10 lat wstecz, ale przez ten okres czasu nikt nie zauważył, jak będzie mogła wyglądać energetyka w przyszłości. Budowa elektrowni jądrowej może trwać nawet 10 lat więc czy bloki węglowe będą wyłączone? W Żarnowcu staną dwa bloki jądrowe o całkowitej mocy 3000 MW. Zatem ich chłodzenie nie będzie należało do najtańszych. Jeszcze w tym roku ma być rozstrzygnięcie w sprawie budowy elektrowni jądrowej.

" Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że polski projekt jądrowy będzie kosztował ok. 70-75 mld zł.
. Co za tę kwotę można zbudować? Minister Tchórzewski mówił o budowie dwóch bloków jądrowych".

Co będzie się działo za 10 lat w Elektrowni Bełchatów?

" Będą wyłączane stare bloki węglowe. W Elektrowni Bełchatów zostanie jeden blok 858 MW, a reszta jednostek będzie musiała zostać wyłączona i powstanie biała plama na mapie polskiej energetyki. Tam już nowej elektrowni na węgiel brunatny nikt nam nie pozwoli zbudować.

Podobna sytuacja jest w przypadku ZE PAK. Pamiętajmy, że 1 stycznia 2018 r. już wyłączono Elektrownię Adamów. Dookoła są tereny rolnicze, na które elektrownia jądrowa nie będzie miała żadnego wpływu.

Zarówno Elektrownia Bełchatów, jak i ZE PAK to idealne miejsca na lokalizację elektrowni jądrowej. Tam system energetyczny jest rozbudowany. To nie jest budowanie na greenfieldzie, tam już jest odpowiednie zaplecze, są także odpowiednie kadry. W elektrowni jądrowej nie każdy musi być fizykiem jądrowym, przede wszystkim są potrzebni inżynierowie. W jednej i drugiej lokalizacji jest pełne zaplecze techniczne, dobre połączenie z Krajowym Systemem Elekroenergetycznym (KSE), obie lokalizacje są w centralnym miejscu systemu energetycznego. Elektrownia jądrowa, która z definicji ma pracować w podstawie, tam by się pięknie wpisywała". - mówi Ziemowit Iwański.

energetyka.wnp.pl / JK
Tagi: elektrownia jądrowa, Bełchatów, pomorze
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Komu będą rozszczepiać tam jądra?
  Autor:zelowiok Data: 2018-05-06 11:51:33
 • Co za bzdury ktoś znów wypisuje, obecnie technicznie nie jest to możliwe koniec i kropka, pewnie jakby skierował koryto Wisły i Odry razem do Bełchatowa to przy awarii nie byłoby czym chłodzić rdzenia, po pożarze skażona byłaby równo cała Polska...
  Autor:Xmen Data: 2018-04-11 22:50:26
 • Patrząc na filmy z Czarnobyla to ulice domy bloki itp są.identuczne jak w Bełchatowie. Tylko u nas są ludzie, ale puki działa elektrownia i kopalnia poNiej będzie t.samo
  Autor:Moze Data: 2018-04-11 19:49:47
 • Jasne najważniejsze są miejsca pracy i pomysłodawcy już wykombinowali,że Bełchatów to idealne miejsce na lokalizację.A nawet wykombinowali,że nie każdy musi być fizykiem jądrowym i już siebie widzą jako idealnych pracowników.A czy brane jest pod uwagę zagrożenie, właśnie z powodu zagrożenia , wyciszona została elektrownia w Żarnowcu,straszyły przez lata szkielety niedokończonych budowli. Bełchatów to centrum kraju i choćby dlatego pomysł passe.
  Autor:Beata Data: 2018-04-11 19:12:22
 • Ale p.prezydent to widzi.Pozbawiła syndyka kłopotu-kupiła budynek. Będzie większy MOPS . Będziemy mieli gdzie czekać po zasiłki.Dom starców będzie większy.Ale uchdżca zrobi nam strefę jak w Radomsku. Albo poumieramy wdychając smog.
  Autor:Dow****ny Data: 2018-04-11 19:04:46
 • Bełchatów już jest miastem staruszków.Brak uczelni, brak przemysłu,kopalnia się skończy i ... WWW podaj receptę.
  Autor:józiek Data: 2018-04-11 18:53:33
 • ani mowy nie ma żeby w środku Polski stawiać elektrownię...
  Autor:WWW Data: 2018-04-11 15:57:39
 • Tak i jeszcze raz tak.!! Wegla braknie i belchatow zostanie miasteczkiem dziadków
  Autor:Mati Data: 2018-04-11 12:57:16
go to top