Zadbaj o ciało - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 22 sierpnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Zadbaj o ciało
Data dodania: 2018-03-29 09:27:16
Zadbaj o ciało
Źródło zdjęcia: Linkhouse
Nie tylko ciało sportowca potrzebuje opieki i pielęgnacji. Zasługuje na nią ciało każdego i każdej z nas. Warto o tym pamiętać i nie brać z półki pierwszego lepszego żelu pod prysznic, ale przez moment się nad swoim wyborem zastanowić. 

Na co postawić? 

Na nawilżenie przede wszystkim. Producenci kosmetyków do pielęgnacji ciała kuszą nieziemskimi zapachami, doznaniami, niewiarygodnie pieniącymi się kosmetykami. Prawda jest jednak taka, że większość z tych wspaniale pachnących żeli czy kremów do kąpieli po prostu wysusza naszą skórę, która po jakimś czasie staje się nie tylko matowa, ale i coraz mocniej podrażniona. Każdy z nas chce, aby kosmetyk ładnie pachniał, dobrze się rozprowadzał na ciele i pielęgnował naszą skórę, jednocześnie jej nie raniąc. I to jest możliwe. Tylko najpierw trzeba taki znaleźć. Na szczęście istnieje prostsza metoda eliminacji niż testowanie każdego kolejnego kosmetyku z półki.

Akcja eliminacja
Na samym początku rezygnujemy z kosmetyków do pielęgnacji ciała, które mają w swoim składzie choć jeden z dwóch składników.
. Mam tutaj na myśli Sodium Lauryl Sulfate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulfate (SLES). Są to dwa detergenty syntetyczne, których podstawowym celem jest rzeczywiście oczyszczanie, ale chyba nie chcecie nawet wiedzieć, do mycia czego używa się tych składników. Działają one bardzo agresywnie, a przez to wysuszają naszą skórę. Co w takim razie w zamian? Łagodne substancje myjące pochodzenia roślinnego. Dzięki nim oczyścimy skórę bez ryzyka podrażnień i uczucia ściągnięcia. Nasza naturalna bariera ochronna pozostaje nietknięta. Na https://kontigo.com.pl/ można znaleźć całą masę takich kosmetyków. 

Technika też się liczy
Również w tym przypadku. Dlatego warto pamiętać, o odpowiedniej temperaturze wody, w której bierzemy prysznic. Podobnie jak w przypadku kąpieli, nie może być ona za ciepła. I także tutaj obowiązuje zasada, że "częste mycie...". To jak często bierzemy prysznic również ma realne przełożenie na stan naszej skóry, wiec warto zastanowić się, czy rzeczywiście musimy go brać aż tak często. Do tego jeszcze jedna zasada, o której mało chyba kto pamięta. Jeśli już decydujemy się na zakup lepszego kosmetyku do pielęgnacji ciała  (https://kontigo.com.pl/cialo.html), to nakładajmy go na naszą skórę ręką i zrezygnujmy z gąbki. Ta łazienkowa to najczęściej siedlisko miliona bakterii, które tylko czekają, aby znaleźć się na naszej skórze. Jeśli już jednak tak bardzo lubimy gąbki, myjki itp., to pamiętajmy o regularnej i naprawdę częstej ich wymianie. Dla własnego dobra, jeśli gąbka jest ciągle mokra, to po prostu ją wyrzućmy i wymieńmy na nową. 

Linkhouse


Artykuł sponsorowany
Tagi: pielęgnacja, ciało, żele pod prysznic
go to top