Projekt Złoczew z pozytywną decyzją RDOŚ - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 27 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Projekt Złoczew z pozytywną decyzją RDOŚ
Data dodania: 2018-03-28 20:34:53
Projekt Złoczew z pozytywną decyzją RDOŚ
Źródło zdjęcia: wikipedia
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla kopalni węgla brunatnego Złoczew.

Decyzja środowiskowa została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi 28 marca 2018 r.

- To dobra wiadomość dla Elektrowni Bełchatów, największej w Europie elektrowni zasilanej węglem brunatnym o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, ponieważ zasoby istniejącej kopalni będą się wyczerpywać - mówi Sławomir Zawada, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy PGE.

- Opracowanie raportu środowiskowego to proces złożony i wielowątkowy.
. W procesie przygotowania całej dokumentacji brali udział eksperci branżowi, niezależne podmioty, jednostki naukowe i instytucje, ale przede wszystkim pracownicy Kopalni Bełchatów i centrali PGE GiEK. Wymagało to dużego nakładu pracy oraz czasochłonnych i wielokierunkowych uzgodnień i analiz
- mówi Marian Rainczuk, dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Decyzja środowiskowa otwiera drogę do rozpoczęcia starań o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla. Odpowiedni wniosek do Ministerstwa Środowiska PGE GiEK planuje złożyć w połowie 2018 r., po zakończeniu prac związanych z dostosowaniem dokumentów planistycznych gmin. Uzyskanie koncesji planowane jest w trzecim kwartale 2018 r. Kolejnym etapem będzie pozyskanie zgód korporacyjnych dla realizacji inwestycji.

CIRE.PL / ES
Tagi: odkrywka Złoczew, kopalnia, Bełchatów, decyzja
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Johan to g....s czy tylko się popisuje?
  Autor:Dow****ny Data: 2018-03-29 09:18:57
 • Marzeń e nie chce się wymyślać nowych komentarzy to kopiuje na wszystkie portale takie same heuehueheueh
  Autor:John Data: 2018-03-29 08:02:36
 • Natura przykleiła się do Janowskiej jak kiedyś do Kubiaka ciekawe kiedy ją zostawi, bo posła zostawiła jak wzięła wszystko co było możliwe.
  Autor:Znajomy Data: 2018-03-28 21:30:40
 • Ale zdjęcie małgośka z marianem na facebook i w dłoniach dzierżą decyzję. Gdyby nie decyzje z góry to mielibyście guzik nie decyzję. Nie orzypisujcir sobie nie swoich zasług. Maniuś bye bye!!!
  Autor:Temida Data: 2018-03-28 21:15:57
 • A dlaczego Janowska tak się tym chwali. Co ona zrobiła w tej sprawie???
  Autor:Jarek Data: 2018-03-28 20:45:08
go to top