Siatkarze z Bełchatowa w reprezentacji Polski Juniorów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Siatkarze z Bełchatowa w reprezentacji Polski Juniorów
Data dodania: 2018-03-19 13:00:08
Siatkarze z Bełchatowa w reprezentacji Polski Juniorów
Źródło zdjęcia: Facebook PGE Skra Bełchatów
Aż czterech siatkarzy EKS Skra Bełchatów otrzymało powołanie do juniorskiej reprezentacji Polski.

To Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki, Wiktor Nowak i Przemysław Stąsiek, którzy już dziś rozpoczną z kadrą zgrupowanie w Spale.

- Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny będę miał szansę sprawdzenia się w kadrze narodowej. Na razie jest to tylko szerokie zgrupowanie, ale mam nadzieję, że pokażę swoje możliwości, podobnie jak i moi koledzy z klubu, z którymi tam będę. Ja już miałem okazję wystąpić w meczach reprezentacyjnych i śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego to niewyobrażalne emocje. Mam nadzieję, że i w tym roku będę miał szansę tego dokonać z chłopakami z klubu – mówi Sebastian Adamczyk, który z orzełkiem na piersi występował już w reprezentacji Polski kadetów.
. Dla pozostałej trójki naszych siatkarzy będzie to debiut.

- Powołanie do kadry jest dla mnie dużym wyróżnieniem, na które pracowałem wytrwale od kilku lat, czekając na swoją szansę. Bardzo się cieszę i dam z siebie jak najwięcej – zapowiada Mikołaj Sawicki.

Pierwsze zgrupowanie kadry juniorów potrwa do końca marca. Kolejna konsultacja szkoleniowa zaplanowana jest w dniach 3-7 kwietnia. Później nasi siatkarze wrócą do Bełchatowa na ostatni etap przygotowań EKS Skra przed turniejem finałowym Mistrzostw Polski Juniorów (11-15 kwietnia).

- Zrobimy wszystko, żeby zdobyć złoty medal. Teraz zabraknie nas na treningach klubowych, ale mamy nadzieję, że nie pokrzyżuje nam to planów na zdobycie medalu – przyznaje Adamczyk i dodaje: - Trzymajcie za nas kciuki, każde wsparcie się przyda!

Wiktor Nowak (rozgrywający, 1999 r.)
Mikołaj Sawicki (przyjmujący, 1999 r.)
Sebastian Adamczyk (środkowy, 1999 r.)
Przemysław Stąsiek (libero, 1999 r.)

EKS SKRA Bełchatów/AG
Tagi: EKS Skra Bełchatów, reprezentacja Polski Juniorów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top